- Reklama -

- Reklama -

Małe zainteresowanie budżetem obywatelskim

 

W tym roku głosowanie na zgłoszone zadania nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Na tydzień przed jego zakończeniem oddano zaledwie 502 głosy, z tego 441 przez Internet. Przypomnijmy. Aby głosowanie było ważne, konieczne jest oddanie głosów przez co najmniej 500 mieszkańców. W minionym roku po raz pierwszy można było dokonać wyboru zadań w ramach budżetu obywatelskiego. W głosowaniu udział wzięło 7781 mieszkańców. Zapewne jest to spowodowane zmienioną formą głosowania. W minionym roku głos można było oddać na karcie do głosowania. Nie trzeba było tego robić osobiście. Niektórzy zbierali głosy wśród mieszkańców, a następnie wrzucali karty do urny. Obecnie można zagłosować za pomocą Internetu lub osobiście w Urzędzie Miasta.

Przypominamy, że głosowanie trwa do 15 marca. Swój głos można oddać na pięć pomysłów: zakup defibrylatorów, budowa siłowni zewnętrznej, budowa placu zabaw, wymiana oświetlenia na ul. Nadstawnej, montaż sprzętu do ćwiczeń street workout.

Głosować można na dwa sposoby. Pierwszy to elektroniczny, dostępny na stronie internetowej www.bilgoraj.budzet-obywatelski.org. Istnieje również możliwość głosowania osobistego. Karty do głosowania można odebrać w biurze podawczym Urzędu Miasta w Biłgoraju przy Placu Wolności 16 po okazaniu dokumentu tożsamości pozwalającego na identyfikację głosującego. Następnie głos należy złożyć do urny do głosowania, która znajduje się w biurze podawczym.

Każdy uprawniony do głosowania może zagłosować wyłącznie jeden raz. Karty do głosowania będą weryfikowane pod kątem spełnienia wymogów formalnych. Każdy głosujący może oddać głos wyłącznie na jedno zadanie. Suma uzyskanych punktów decyduje o kolejności zadań na liście do realizacji. Wybrane do realizacji będą zadania, które uzyskały największą liczbę punktów aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski. Dla określenia wartości projektów stosuje się wycenę ostateczną zadań dokonaną przez burmistrza.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.