Mała Lenka walczy z niezwykle rzadką chorobą

Od dnia urodzin 13.01.2015 r. Lenka spędziła w szpitalu prawie półtora roku, aż do dnia 02.06.2016 r. – Przez ten czas szpital był naszym "domem", przeszliśmy przez wiele oddziałów i tam przeżyliśmy wiele dramatycznych momentów. W ciągu swojego krótkiego życia Lenka kilkakrotnie trafiała na oddział intensywnej terapii, gdzie walczyła o życie. Córka przeszła dwa razy sepsę, trzy zapalenia otrzewnej, łącznie przeszła kilkanaście operacji, kilka razy była reanimowana. Przeszła operację usunięcia zaćmy, plastykę źrenic, wiele transfuzji krwi. Gdy miała 4 miesiące i była w stanie zagrożenia życia, podjęto decyzję o usunięciu obu nerek i rozpoczęciu dializ otrzewnowych, które trwają do dnia dzisiejszego. Dzięki niesamowitej woli życia Lenki oraz naszej wytrwałości i wierze, że ten upragniony dzień kiedyś nadejdzie, po półtora roku wreszcie udało nam się opuścić mury szpitala – opowiadają swoją dramatyczną historię rodzice dziewczynki.


– Ze względu na dializy musieliśmy przeorganizować całe nasze życie, teraz w domu staramy się zapewnić córeczce jak najlepsze warunki i troskliwą opiekę. Nauczyliśmy się dializować Lenkę sami w domu. Córka niemal całą dobę jest podłączona do zestawu dializacyjnego, jest karmiona przez sondę, dziennie przyjmuje kilkanaście leków – dodają.
Lenka w wieku 3 lat nie siedzi samodzielnie, jest dzieckiem leżącym, nie mówi, ma bardzo słaby wzrok. Wymaga całodobowej troskliwej opieki ze strony najbliższej rodziny. Bardzo często jest hospitalizowana, wymaga dostępu do wielu specjalistów, potrzebna jest też ciągła rehabilitacja, a także stałe zaopatrzenie w środki higieniczne, dezynfekcyjne i opatrunkowe. Rodzina Lenki zwraca się do ludzi dobrej woli z uprzejmą prośbą o wsparcie na leczenie i rehabilitację Lenki.
 
 
Pomóc Lence można, dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"
Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: "1342 pomoc dla Lenki Kmieć"
 
 
Aby przekazać 1% podatku dla Lenki należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
oraz w rubryce "Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%" wpisać "1342 pomoc dla Lenki Kmieć"

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.