„Młodzik” otrzymał pieniądze od ministerstwa

Jeszcze w ubiegłym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło otwarty konkurs na dofinansowanie w 2018 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów. Zajęcia finansowane będą ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU) w ramach zadania "Sport dla Wszystkich", działania "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży". Na realizację zajęć sportowych dla uczniów przeznaczono kwotę w wysokości 28,86 mln zł.

Ministerstwo chciało dofinansować przede wszystkim zajęcia ukierunkowane na upowszechnianie: sportów zimowych (m.in. narciarstwo biegowe, narciarstwo zjazdowe, snowboard, łyżwiarstwo, hokej na lodzie), pływania oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

Znana jest już lista podmiotów, które otrzymały dofinansowanie. Znalazł się wśród nich Szkolny Klub Sportowy "Młodzik" przy Szkole Podstawowej we Frampolu. Klub otrzymał dokładnie 21 tys. i 880 zł. W tym miejscu warto zauważyć, że Szkolny Klub Sportowy "Młodzik" od wielu już lat organizuje obozy narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Zakopanem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.