- Reklama -

Młodzież z ZSDiOŚ w Zwierzyńcu na praktykach w Niemczech i Hiszpanii

1 lipca dwie grupy młodzieży z klas I – III Technikum Geodezyjnego, Informatycznego, Ochrony Środowiska oraz Przemysłu Drzewnego wraz nauczycielami zawodu i opiekunami wyjeżdżają na zagraniczne praktyki, realizując tym samym założenia Akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ w roku 2017.

 

Wyjazd na praktykę zagraniczną jest możliwy dzięki pozytywnej ocenie wniosku szkoły dokonanej przez Narodową Agencję Programu Erasmus+. Dofinansowanie staży zagranicznych wiąże się również z posiadaniem przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego karty jakości programu Erasmus+. W Polsce taką kartą legitymuje się obecnie 9 szkół; potwierdza ona wysoką jakość złożonego wniosku, osiągnięcie wysokich standardów w realizacji dotychczasowych projektów, ułatwia aplikowanie o środki finansowe i zwiększa szanse na otrzymanie dotacji.

- Reklama -

Za rok szkoła planuje rozszerzyć obecną grupę partnerską , dzięki czemu uczniowie odbędą staże również w Wielkiej Brytanii. Będzie to już 8 wyjazd zgodnie z założeniami dokumentu "Strategia Umiędzynarodowiania Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu".

Praktyki zawodowe organizowane przez szkołę od 2011 roku pozwalają młodzieży na zdobywanie cennych doświadczeń zawodowych, społecznych, kulturowych i językowych, wpływają na rozwój zawodowy i osobisty młodych ludzi, co w przyszłości zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy, ułatwi im dostęp do rynku polskiego i europejskiego oraz dalszą zawodową edukację.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.