- Reklama -

Młodzież wyjeżdża na staże do Niemiec i Hiszpanii

 

 

Już po raz piąty młodzież z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. J. Zamoyskiego w Zwierzyńcu uczestniczyć będzie w stażach zagranicznych w ramach programu Erasmus+. Projekt napisany przez nauczycieli szkoły uzyskał akceptację Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i szkoła otrzymała ponad 104000€ na realizację zagranicznych praktyk. Młodzież tym razem wyjedzie w dwóch dwudziestoosobowych grupach do Niemiec i Hiszpanii pod opieką opiekunów. Uczestnikami wyjazdu do Niemiec będą uczniowie obecnych klas pierwszych i drugich, do Hiszpanii wyjadą uczniowie klas drugich i trzecich wszystkich istniejących obecnie w Zespole techników, tj. Technikum Ochrony Środowiska, Technikum Przemysłu Drzewnego i Technikum Geodezyjnego .

- Reklama -

Zarówno młodzież jak i opiekunowie przygotowują się do wyjazdu już od września ubiegłego roku. Na cykl przygotowań składają się nie tylko dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego i angielskiego, ale również zajęcia związane z poznaniem kultury, obyczajów i historii krajów, do których się udają. Od maja grupa wyjeżdżająca do Hiszpanii przygotowuje się również poznając  podstawy języka hiszpańskiego. Organizacja takich staży to niezwykłe przedsięwzięcie, również logistycznie, gdyż dla przykładu tym razem wylot do Malagi będzie miał miejsce z Berlina. Są to cenne doświadczenia, które szkoła zdobywa przy okazji organizacji takich projektów.

Uczestnictwo w projekcie to również dodatkowe atrakcje dla młodzieży, których i tym razem z pewnością będzie wiele. Jednakże staże mobilnościowe to przede wszystkim zdobyte doświadczenie zawodowe, poznanie „od środka” sposobu funkcjonowania europejskich rynków pracy. Nie bez znaczenia jest fakt, iż uczestnicy stażu otrzymują kieszonkowe, tym razem jest to rekordowa suma  447€ dla każdego ucznia. Z pewnością dla większości z nich pobyt szczególnie w Hiszpanii będzie połączony z udanym wypoczynkiem w bardzo ciekawym regionie, jakim jest Andaluzja. Uczestnicy wyjazdu do Niemiec w wolnym czasie zwiedzą Drezno, Poczdam i Berlin. Zespół projektowy działający w szkole przygotował już kolejny projekt, bo tzw. Karta Jakości Mobilności, którą posiada szkoła pozwoli na uczestnictwo młodzieży w kolejnych (do 2020r.) stażach zagranicznych.

/ZSDiOŚ/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.