Mulawa góra do 05.04.2024

Młodzicy MKS Biłgoraj drudzy w Zamościu

W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. MKS Biłgoraj w swojej grupie zajął pierwsze miejsce, wygrywając z zespołami: MKS Padwa Zamość, MKS Ustroń MKS i AZS UMCS II Lublin. Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie MKS awansował do półfinału. W półfinale nasza drużyna spotkała się z UKS Nike Ciechanów. Stawką meczu był awans do finału. Po bardzo dobrej grze nasz zespół wygrał 19:12. Ostatniego dnia turnieju w meczu finałowym MKS Biłgoraj zmierzył się z drużyną AZS UMCS I Lublin, która w półfinale pokonała MKS Padwa Zamość. – W finale po bardzo dobrej pierwszej połowie, prowadziliśmy dwoma bramkami. Niestety, w drugiej połowie przeciwnik zaczął nadrabiać i ostatecznie przegraliśmy 14:19. Zbyt duża liczba błędów indywidualnych, technicznych, niecelne rzuty w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem wprowadziły chaos i zdenerwowanie w naszym zespole, a to było powodem naszej porażki. Turniej pod względem szkoleniowym był dla nas niezwykle cenny. Był kolejnym etapem przygotowań do nowego sezonu. Drużyna w sezonie 2017/2018 będzie występować w rozgrywkach o mistrzostwo województwa w kategorii młodzików. Naszym celem jest wywalczenie pierwszego lub drugiego miejsca w rozgrywkach wojewódzkich i awans do rozgrywek centralnych powiedział Janusz Ćwikła, trener MKS Biłgoraj.

Warto odnotować, iż najlepszym bramkarzem zawodów został Dawid Mularczyk, a najlepszym zawodnikiem Marcel Buczek (obaj z MKS Biłgoraj).

Skład MKS Biłgoraj: Dawid Mularczyk, Miłosz Iwaniec, Tymon Ziembicki, Jakub Margol, Kacper Rataj, Maciej Małek, Krystian Pyzio, Kacper Szymanik, Konrad Kołodziej, Rafał Kołdyj, Szymon Maciocha, Marcel Buczek, Kacper Adamek, Paweł Buczek.