- Reklama -

Młodzi piłkarze, na start!

Na wiosnę w Nadrzeczu ruszyła Akademia Piłki Nożnej. To szkoła futbolu dla nowego pokolenia piłkarzy. Treningi pod okiem doświadczonego trenera Jana Ciosa rozpoczęli chłopcy z roczników 2004, 2005, 2006, 2007 i 2008. – Piłka nożna od zawsze była moją pasją, a teraz swoją wiedzę mogę przekazywać kolejnym pasjonatom tego sportu. Chodzi tu przede wszystkim o dobro dzieci i ich prawidłowy rozwój, gdyż w tym zakresie zaniedbania u młodego pokolenia są bardzo duże – przyznaje trener Jan Cios, były zawodnik ekstraklasy, m.in. Górnika Zabrze, Odry Wodzisław Śl. i Arki Gdynia. Trener obecnie ma uprawnienia i licencję PZPN „A”.

Zajęcia odbywają się w czterech grupach popołudniami. Chłopcy z rocznika 2008 trenują we wtorki i czwartki, z rocznika 2007 mają zajęcia w poniedziałki i środy. Grupa 10-latków przychodzi na trening w poniedziałki i piątki, a łączona grupa z roczników 2005 i 2004 – we wtorki i czwartki. Do dyspozycji jest boisko ze sztuczną nawierzchnią przykryte halą pneumatyczną oraz boisko z trawą naturalną.

- Reklama -

Akademia Piłki Nożnej Nadrzecze prowadzi obecnie nabór do obozu piłkarskiego, który odbędzie się na początku lipca. Zajęcia będą odbywać się w 12-osobowych grupach. W trakcie obozu zaplanowano trening praktyczny i teoretyczny, a także zajęcia dodatkowe – trening stabilizacyjny, mentalny oraz zajęcia integracyjne. Podczas obozu zapewnione będzie wyżywienie i zakwaterowanie w Zajeździe Nadrzecze. Uczestnicy obozu otrzymają pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne upominki.

W Nadrzeczu w marcu tego roku odbył się także I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dla roczników 2007/2008 o puchar wójta gminy Biłgoraj. Udział w nim wzięło 8 drużyn z całej Polski: OSiR Biłgoraj, Dziecięca Akademia Futbolu Rzeszów, Akademia Sportu Radomiak Radom, Akademia Footbolisty Głusk, UKS Lotnisko Modlin, AVIA Świdnik, Akademia Piłkarska Sochaczew, FUN Football Academy Warszawa. Organizatorzy szykują się już do kolejnego turnieju, który zaplanowano na 17-19 czerwca bieżącego roku.

Piłka nożna nadal jest bardzo popularnym sportem, ale wychowanie kolejnych pokoleń piłkarzy należy zaczynać już od najwcześniejszych lat. Poprawa kondycji, koordynacji ruchowej, a także umiejętności gry zespołowej – to tylko niektóre zalety tego sportu. – W piłkę nożną warto grać, ponieważ to sport, który rozwija wiele czynności w organizmie człowieka. Piłkarz powinien mieć dobrze rozwinięty zmysł obserwacji, refleksu, a także umiejętność przewidywania. Prócz tego ćwiczy się także wytrzymałość oraz szybkość – dodaje trener i zaprasza do Akademii Piłki Nożnej Nadrzecze.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.