- Reklama -

Młodzi muzycy zakończyli rok szkolny

W auli Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Biłgoraju zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice wychowanków. Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Anna Rabiej, która przedstawiła także tegoroczną działalność szkoły. – Pracowaliście ciężko, chodziliście na zajęcia, wkładaliście w przygotowania sporo pracy, pisaliście sprawdziany, jeździliście na konkursy i przesłuchania – mówiła, zwracając się do uczniów szkoły. Wysiłki opłaciły się. 59 uczniów PSM w Biłgoraju zakończyło rok szkolny z wyróżnieniem. 

Dyrektor Rabiej podsumowała rok szkolny. W konkursach na różnych szczeblach uczestniczyło 38 uczniów szkoły. Z tego 23 zostało laureatami konkursów. W tym roku obowiązkowe było także przesłuchanie Centrum Edukacji Artystycznej dla uczniów klas instrumentalnych. PSM w Biłgoraju wypadło bardzo dobrze, a jedna z uczennic została wyróżniona. W szkole cyklicznie odbywają się koncerty, a uczniowie PSM biorą udział w koncertach poza murami szkoły. Takich występów było aż 30. 

- Reklama -

Pani dyrektor podziękowała także rodzicom, którzy szczególnie zaangażowali się w działalność szkoły, wręczając im podziękowania. Nauczyciele wręczyli uczniom nagrody książkowe i świadectwa. 

Już we wrześniu kolejna grupa osób, która chce się kształcić muzycznie, rozpocznie naukę w Państwowej Szkole Muzycznej w Biłgoraju. Zajęcia będą odbywać się w cyklu 4 i 6-letnim. Swoją przygodę z muzyką będą kontynuować obecni uczniowie. Teraz na wszystkich czekają upragnione wakacje. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.