Młode, zdolne plastyczki

Konkurs, którego motywem przewodnim był w tym roku temat „Kobieta w kulturach świata”, zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław – Krzyki. 10 marca br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć własny portret inspirowany życiem kobiet, ich tradycjami i obyczajami. Przez różnorodność środków wyrazu stworzone zostały, budzące podziw obrazy, z bogactwem wizerunków, które ukazują role kobiet w różnych kulturach świata.

Nagrodzona praca siedemnastoletniej Julii Kudełki przedstawia ciemnoskórą kobietę z terenów Afryki. Wyrazem bardzo dojrzałego spojrzenia na temat i przemyślanego działania twórczego młodej artystki, jest swobodne operowanie plamą barwną. Całość w połączeniu z elementami rysunku i graficznym abstrakcyjnym tłem w czarno-białej tonacji pokazuje jej wielką wrażliwość plastyczną.  W ubiegłym roku, w tym samym konkursie, Julia zdobyła wyróżnienie. Ale do jej osiągnięć w tym roku szkolnym zaliczyć można między innymi I Nagrodę zdobytą VI. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym p.n. „Baśnie, bajki, bajeczki” w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie. W IX Ogólnopolskim Biennale Plastycznym „KOT 2017” Julia za swoją pracę zdobyła kwalifikację do wystawy w kategorii prace płaskie. Do konkursu nadesłano 3995 prac, a imprezę zorganizował Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu. Następna była Nagroda w XVII Powiatowym Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „HISTORIA – PAMIĘĆ – CZŁOWIEK” – Postać Józefa Piłsudskiego – Biłgoraj 2017 w Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju. W XV. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz” w Tychach jej praca otrzymała kwalifikację do wystawy. Na konkurs nadesłano 1871 prac z 202 placówek z Polski, Litwy, Ukrainy, Bułgarii, Serbii I Indonezji.

To dowód na to jak wspaniale rozwija się jej talent, a twórcza pasja  – być może – przerodzi się w sposób na realizację życiowych zamierzeń.

Warto dodać, iż na konkurs przesłane zostały też prace koleżanek Julii: Anny Szubiak, Nikoli Dudek, Martyny Kniaziowskiej, Weroniki Woźnicy, Patrycji Różańskiej, Magdy Czop i Aleksandry Farion. One także zasługują na wielkie pochwały a ich piękne obrazy na  prezentację.

Gratulacje!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.