- Reklama -

Młldzież bliżej muzyki

Już 10 października br. nastąpi pierwsze spotkanie uczniów z terenu Gminy Biłgoraj z twórczością polskich kompozytorów. W Biłgorajskim Centrum Kultury o godz. 10.00 zabrzmią pieśni F. Chopina i S. Moniuszki. To pierwszy z cyklu trzech koncertów operowych, które odbędą się w ramach projektu „Bliżej polskiej muzyki”, realizowanym w okresie wrzesień – grudzień 2017r. Kierujemy ten projekt do dzieci i młodzieży z klas podstawowych i ponadpodstawowych szkół w Starym Bidaczowie, Smólsku, Hucie Krzeszowskiej i Bukowej. Koncerty będą muzyczną ilustracją twórczości polskich kompozytorów. Przed wydarzeniami uczniowie wezmą udział w warsztatach prowadzonych w każdej szkole, podczas których zdobędą wiedzę na temat poszczególnych twórców i ich dzieł. Otwierając się na społeczność lokalną – każda szkoła zorganizuje też jedno lub dwa spotkania dla mieszkańców wsi. Poprzez projekt pragniemy zachęcić do słuchania muzyki klasycznej i złamać przekonanie, że nie jest to twórczość trudna i zrozumiała jedynie dla koneserów, ale dostępna jest dla każdego.

Pieśni zaprezentują artyści mający za sobą występy na renomowanych scenach: Ewa Lalka (sopran) i Grzegorz Pazik (baryton) oraz Karolina Hordyjewicz (akompaniament na fortepianie).

Udział uczniów w koncertach będzie bezpłatny.

Projekt „Bliżej polskiej muzyki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Dąb” w Ciosmach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.