- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Łukowa pamięta o naszych bohaterach (foto)

Ponad 200 uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół, uczestniczyło w uroczystościach patriotycznych z okazji 84. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i 79. rocznicy pierwszych pochówków żołnierzy polskich poległych w bitwie nad Sopotem. Bohaterów upamiętniono na cmentarzu partyzanckim w Osuchach.

- Reklama -

Uroczystości zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej. W programie było m.in.  złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod pomnikiem na cmentarzu w Osuchach, ale też przypomnienie historii i działalności Polskiego Państwa Podziemnego, oraz bitwy pod Osuchami. Były też warsztaty i zajęcia promujące historię dla uczniów.
-Serdecznie dziękuję Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Łukowej za trud organizacji dzisiejszej uroczystości. Dziękuję dyrekcji i nauczycielom za umożliwienie uczniom obecności na patriotycznych wydarzeniach w Osuchach. Dziękuję młodzieży dziś tu obecnej, za to że chcą poznawać i kultywować naszą historię. Dziś oddajemy hołd żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego, dzięki których męstwu, odwadze i poświęceniu możemy żyć w wolnej Polsce – mówił starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.
Podczas swego wystąpienia starosta nawiązał także do budowanego przez powiat biłgorajski w Osuchach Muzeum Partyzantów Polskich Osuchy ’44.

 

 

foto: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.