- Reklama -

Łukowa na Dniach Biłgoraja (film)

Podczas drugiego dnia świętowania w Biłgoraju prawdziwe muzyczne show zaprezentowały zespoły z Łukowej.

Na scenie przed Biłgorajskim Centrum Kultury drugiego dnia świętowania zaprezentowała się Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio. Tuż po niej wystąpiły dziecięce i młodzieżowe zespoły z Łukowej, które zrobiły prawdziwą furorę wśród publiczności.

Z repertuarem muzyki dawnej wystąpił zespół „Musicus”. Jego członkowie nie tylko mieli na sobie bardzo charakterystyczne i odpowiadające epoce stroje, ale potrafili także zaśpiewać dawne melodie i zagrać na instrumentach muzycznych.

Po nich melodyjne ludowe piosenki polskie i ukraińskie wykonały dwie grupy (starsza i młodsza) Harmonii Folk. Jedna z piosenek była dedykowana redaktor naczelnej NOWej Gazety Biłgorajskiej. Była to bardzo miła niespodzianka i docenienie wzajemnej współpracy gazety i zespołów.

Serca publiczności skradły występy solistów z Łukowej Jasia Wróbla, Wiktorii Biadun, Mai Dumienik i Mai Bielak, którzy pomimo młodego wieku mieli w sobie tyle ekspresji i wyrazu artystycznego, że zachwycili nawet wytrawnych słuchaczy.

- Reklama -

Z folkowym repertuarem zaprezentował się zespół „Wiolinki”. Do każdej piosenki dzieci miały ułożoną choreografię, co było dodatkowym atutem.
Po koncercie młodszych wokalistów z Łukowej przyszedł czas na trochę starszych. Na scenie pod BCK wystąpił Chór kameralny Lucus.

Wszystkie zespoły przygotował do występu Sławomir Kuczek, wieloletni dyrygent i kierownik artystyczny.
Gratulujemy tak udanego koncertu i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.