AGD

- Reklama -

- Reklama -

Łukowa ma broń na rosnące ceny energii. Płynie statkami

Gmina Łukowa wypowiada wojnę rosnącym cenom energii. - Czekamy na panele fotowoltaiczne dla mieszkańców gminy Łukowa. Do 16 stycznia firma ma czas, żeby je dostarczyć. Są jakieś niewielkie problemy, bo rosną ceny energii i cały świat chce teraz kupować panele, ale nie wyobrażam sobie, żeby firma nie zdążyła - mówi Stanisław Kozyra, wójt gminy Łukowa.

- Reklama -

Ponad 140 zestawów paneli fotowoltaicznych ma dotrzeć do Łukowej. Tylko gdzie one są?

– Jadą, płyną, zmierzają do nas. Wykonawca złożył już zamówienie i te panele gdzieś tam są w drodze i płyną statkami do Łukowej. Jest problem, bo na rynku jest prawdziwy boom na te panele i każdy chce je teraz kupować, żeby obniżać koszt i mieć swoją energię. Ale to już sprawa wykonawcy, a umowa jest umową. Jesteśmy poważni, szanujmy się, tylko żebyśmy w połowie grudnia nie dostali wniosku o zmianę terminów i przedłużenie inwestycji. Tego nie będzie. Jeśli w połowie grudnia na dachach będzie śnieg, to nie może być argument, żeby inwestycję przesuwać o pół roku. My mamy z kolei umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego i też musimy się z tych terminów wywiązać i tego dopilnować.

Duża była walka o te zestawy fotowoltaiczne?

(…)

- Reklama -

Cała rozmowa o planach gminy Łukowa, tylko w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Już we wtorek przeczytasz o wydarzeniach z każdej gminy powiatu biłgorajskiego.

Przez 24 godziny na dobę aktualności z powiatu biłgorajskiego, w najlepszym lokalnym, portalu:

WWW.GAZETABILGORAJ.PL

 

fot. zdjęcie ilustracyjne

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.