AGD

- Reklama -

- Reklama -

Lubelskie: Migranci forsują granicę Polski (film)

Migranci podejmują pierwsze próby siłowego forsowania polskiej granicy.

- Reklama -

– Kolejne liczne grupy migrantów podprowadzane są przez białoruskie służby do linii granicy – informuje Straż Graniczna.

Tuż przy kolczastych zasiekach, zbierają się setki migrantów, próbujących sforsować ogrodzenie i wedrzeć się do Polski. Jak widać na jednym z filmów, wojsko, Straż Graniczna i policja są zmuszone użyć gazu łzawiącego, bo napór z każdą godziną jest większy.

- Reklama -

Wojska Obrony Terytorialnej w stanie gotowości

W związku z eskalacją kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy z Białorusią dziś od godz. 10.30 Wojska Obrony Terytorialnej podniosły alert gotowości.

Żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej sprawdzają swój sprzęt, środki łączności, powiadamiają swoich pracodawców i bliskich i są w gotowości do podjęcia działań w trybie sześciogodzinnym. Podwyższony alert gotowości wprowadzony dziś przez Dowództwo WOT dotyczy w sumie blisko 8 tys. żołnierzy WOT z trzech województw – lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Zbigniew mówi

  Zapomniałem jeszcze dodać, że rząd powinien wysłać na granicę bojówki Pana Bąkiewicza tak sowicie dofinansowane przez Pana Glińskiego to może sprzęt zakupiony do zagłuszania wystraszy migrantów i odejdą… Wystraszą się największego patrioty w/g rządu i pieniądze nie pójdą na marne… Zobaczymy jaki Pan Bąkiewicz bohater…. może tylko nadaje się do zagłuszania wystąpień starszych pań lub robić zadymy z Policją….

  1. Rycho Rysiński mówi

   Daj spokój. Taki Bąkiewicz, to jest mocny tylko w gębie. Gdyby posłali go na granicę polsko-białoruską, to miałby pełno w gaciach… 🙂

 2. Zbigniew mówi

  Gazeta biłgorajska nie powinna zamieszczać artykułów o tym co się dzieje na granicy z Białorusią no chyba że jest przekazem rządowym a to widać każdego dnia że jest gazetą rządową do wychwalania jego dokonań….To co pokazujecie i opisujecie to każdy o tym wie…. Ale gdy was tak bardzo to interesuje to trzeba było opisać sprzęt który pokazał się na tym przekazie…wstyd nawet mówić…. śmigłowce które tam latały to z lat 60-tych ubiegłego stulecia…. dobrze że się nie rozleciały ze starości…i tak jesteśmy przygotowani na jakiś nie daj Boże konflikt…trzeba natychmiast skorzystać z pomocy Frontexu i NATO a nie strugać bohaterów na korzyść poparcia w sondażach…. udając jaką my to potęgą jesteśmy…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.