Lubelska IV liga. Z Tomasovią na remis

W ostatnim meczu sezonu 2018/19 piłkarze Łady 1945 Biłgoraj zremisowali na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski 2:2.
Był to ostatni akcent bardzo udanego sezonu dla drużyny prowadzonej przez Bartłomieja Kowalika. Biłgorajanie zakończyli sezon na dziesiątej pozycji dającej utrzymanie w czwartej lidze, choć wiele osób nie dawało szans na utrzymanie tej bardzo młodej drużynie.

Łada pokazała, że potrafi przeciwstawić się każdej drużynie w lidze, nie inaczej było w meczu z Tomasovią Tomaszów Lubelski, gdy do 70. minuty prowadziła 2:0 po bramkach Arkadiusza Czoka z rzutu karnego i Jakuba Paćkowskiego. Dopiero w 70. minucie kontaktowe trafienie dla niebiesko-białych zaliczył Ireneusz Baran, a tuż przed końcowym gwizdkiem gospodarzom udało się wyrównać po bramce samobójczej Bartosza Raduja. Remis cieszy, tym bardziej że w składzie Łady zabrakło kilku czołowych zawodników.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Łada 1945 Biłgoraj 2:2 (0:2)

Bramki: Baran 69′, Raduj samobójcza 89′ – Czok 9′ (rzut karny), Paćkowski 30′

Łada: Hasiak – Raduj, Chmura, Krzyszycha, Myszak, Paćkowski (67′ Hanas), Birut, Nawrocki (75′ Larwa), Nesterenko, Czok, Skubis (70′ Koguc).

Wyniki kolejki 30. 15 czerwca

Kłos Chełm – Górnik II Łęczna S.A 4:0, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Łada 1945 Biłgoraj 2:2, KS Lublinianka – Huczwa Tyszowce 2:3, Kryształ Werbkowice – Polesie Kock 3:0, Fundacja KS Hetman Zamość – Powiślak Końskowola 4:1, Włodawianka Włodawa – MKS Ryki 5:2, Start 1944 Krasnystaw – Orlęta Łuków 1:4, Lewart Lubartów – Victoria Żmudź 2:0.