Lubelska IV liga: Łada lepsza od Huczwy

W ramach 18. kolejki lubelskiej czwartej ligi piłkarze Łady 1945 Biłgoraj w bardzo ważnym meczu w perspektywie utrzymania w lidze pokonali sąsiada w tabeli Huczwę Tyszowce 3:1.

Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził w 39 minucie meczu Damian Ziółkowski, który obok muru ładnie przymierzył z rzutu wolnego. Odpowiedź gości była natychmiastowa. W przeciągu pięciu minut Patryk Dorosz strzelił dwie bramki. Najpierw  strzałem głową przelobował bramkarza po długim wyrzucie piłki z autu, następnie wykorzystał podanie Janusza Biruta i w sytuacji sam na sam pewnie strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Nie minęło kilka minut a podwyższyć wynik mógł Janusz Birut, niesyty jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Huczwy. Nie załamało to gości, którzy zdobyli swojego trzeciego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główką popisał się Damian Chmura. Tym samym cenne trzy punkty zgarnęła Łada.

Kolejny mecz podopieczni Bartłomieja Kowalika zagrają w niedzielę 7 kwietnia w Biłgoraju z  Polesiem Kock, początek meczu o godz. 15:00.
Huczwa Tyszowce – Łada 1945 Biłgoraj 1:3 (1:1)

Bramki: Damian Ziółkowski 39 Patryk Dorosz 40, 53, Damian Chmura 78
Łada: Szawara – Raduj, Chmura, Myszak  Kuliński, Krzyszycha (89 Hanas), Birut (90 Poliwka), Nawrocki, Dorosz, Czok (70′ Paćkowski), Skubis (80 Nestarenko).
Pozostałe wyniki kolejki 18 – 30-31 marca
Górnik II Łęczna-Polesie Kock 1-1, Kłos Chełm-Start Krasnystaw 2-0, Lewart Lubartów-Włodawianka Włodawa 0-1, Victoria Żmudź-Hetman Zamość 0-7, Orlęta Łuków-Kryształ Werbkowice 3-6, MKS Ryki-Lublinianka Lublin 0-3, Powiślak Końskowola-Tomasovia Tomaszów Lubelski 0-3,Zapowiedź kolejki 19 – 6-7 kwietnia

Huczwa Tyszowce-Kłos Chełm, Łada 1945 Biłgoraj-Polesie Kock, Górnik II Łęczna-Powiślak Końskowola, Tomasovia Tomaszów Lubelski-MKS Ryki, Lublinianka Lublin-

Orlęta Łuków, Kryształ Werbkowice-Victoria Żmudź, Hetman Zamość-Lewart Lubartów, Włodawianka Włodawa-Start Krasnystaw