- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Losy absolwentów ZSZiO

Technikum jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uzyskać kwalifikacje zawodowe, zdobyć wykształcenie średnie, a po ukończeniu szkoły podjąć pracę jako specjaliści w swoim zawodzie.

Ważne, by w życiu robić to, co przynosi satysfakcję, a gdy jest to opłacalne zajęcie, można mówić o sukcesie. Profesjonalny fryzjer to zawód przyszłości. Nigdy nie zabraknie osób, które będą chciały skrócić włosy, zrobić sobie loki czy zaprezentować oryginalną fryzurę podczas ważnej uroczystości. Osoby, które z pasją podchodzą do wykonywanego zawodu, są szczęśliwsze i łatwiej odnoszą sukcesy w tym, czym się zajmują.

Każdy młody człowiek po ukończeniu edukacji musi się zmierzyć z problemem odnalezienia się na rynku pracy i zaplanowania swojej ścieżki zawodowej. W jaki sposób poradzili sobie nasi absolwenci technikum usług fryzjerskich, którzy postanowili związać swoją przyszłość z fryzjerstwem?

Z informacji zebranych od naszych absolwentów dowiedzieliśmy się, że niektórzy z nich już prowadzą własne salony fryzjerskie, inni pracują u pracodawców fryzjerów, a jeszcze inni zdobywają doświadczenie zawodowe na stażach.

Oto sylwetki niektórych z nich.

Absolwentki, które ukończyły szkołę w roku szkolnym 2017/2018

Aleksandra Wierzbowska:

„Bezpośrednio po zakończeniu szkoły rozpoczęłam 3-miesięczny staż w salonie fryzjerskim w Rzeszowie. Zostałam tam zatrudniona i pracowałam 2 lata. Z czasem zobaczyłam, że klientom podoba się to, jak wykonuję usługi oraz że wracają do mnie. Zdobyłam tam wiele doświadczenia, korzystałam ze szkoleń, kursów fryzjerskich oferowanych przez salon i nie tylko. Chciałam się doskonalić w tym, co najbardziej lubię robić i tym, co sprawia mi przyjemność.

Od początku marzyłam o własnej działalności, po dwóch latach postanowiłam wrócić do miejscowości, w której mieszkam i spróbować pracować na własną rękę.

W październiku 2020 roku otworzyłam własny salon fryzjerski w miejscowości Łukowa „Salon Fryzjerski Ola”. Teraz wiem, że decyzja była jak najbardziej trafna. Idę do pracy z wielką przyjemnością, satysfakcją i wiem, że robię to, co naprawdę lubię. Wiem także, że w tej branży trzeba się ciągle doskonalić i wyłapywać ciekawe nowości”. Tak Ola opowiedziała nam o swoich losach po ukończeniu ZSZiO w Biłgoraju.

Wioleta Świst Margol

„Po zakończeniu szkoły rozpoczęłam pracę w salonie fryzjerskim w Obszy. Tam doskonaliłam swój warsztat pracy 2 lata. Jeździłam na szkolenia, byłam nawet na szkoleniu u Andrzeja Wierzbickiego we Wrocławiu. Staram się kilka razy do roku uczestniczyć w jakimś ciekawym szkoleniu związanym z branżą fryzjerską, która ciągle się rozwija i trzeba być na bieżąco z obowiązującymi trendami.

We wrześniu 2020 roku postanowiłam otworzyć swój salon fryzjersko- kosmetyczny „Słowianki – salon urody” w miejscowości Zamch. Bardzo lubię swoją pracę, a najbardziej strzyżenia i upięcia”.

 

 

- Reklama -

Anna Draczuk Charkot

„Po ukończeniu nauki w szkole w ZSZiO w Biłgoraju rozpoczęłam pracę w Rzeszowie w salonie fryzjerskim, miał być to półtoraroczny staż. Po 3 miesiącach zmieniłam zdanie i zrezygnowałam. Szkoliłam się na kursach i szkoleniach, by uzyskać tytuł kolorysty. Chciałam pochłaniać coraz więcej umiejętności i wiedzy. Zatrudniłam się w gabinecie fryzjersko kosmetycznym Ewa Kowal w Rzeszowie. Pracuję tam już 2 lata”.

Tak opowiadała Ania o swojej pracy po ukończeniu szkoły.

Absolwenci kończący technikum usług fryzjerskich w roku szkolnym 2018/2019

 

Adam Wlaź 

„Po ukończeniu szkoły zacząłem pracę w salonie fryzjerskim w Tarnogrodzie. Pracowałem tam krótko, ze względu na obecny stan epidemiczny salon został zamknięty, ale to mnie nie zniechęciło do dalszej pracy.

Obecnie zdobywam doświadczenie zawodowe, pracując w salonie fryzjerskim swojej siostry, także w Tarnogrodzie. Dodatkowo pasjonuję i interesuje się wizażem, wykonując makijaże na różne okazje”.

 

Alicja Moskal 

„Zawsze wiązałam swoją przyszłość z zawodem fryzjera, chciałam iść dalej w to, co sprawia mi przyjemność. Od niedawna rozpoczęłam staż w salonie Hair Pola w Nowym Dworze Mazowieckim, bo tam się przeprowadziłam. W salonie pracuję z właścicielką, ona jest kolorystą, więc większość zabiegów to koloryzacje. Mimo tego że pracuję od niedawna, wykonuję już koloryzacje i wszystko z tym związane, robimy nanoplastię, modeluję włosy. Nie żałuję swojej decyzji, jak na razie jestem bardzo zadowolona i widzę, że dużo się tutaj nauczę”.

 

 

 

Absolwenci kończący technikum usług fryzjerskich w roku szkolnym 2019/2020

Iza Lipińska

„Jestem asystentką fryzjera w salonie Duda Hair Desing w Warszawie, dostałam pracę pod koniec września 2020 roku.

Praca daje mi duże możliwości rozwoju i już teraz widzę, jakie robię postępy i jak moja wiedza się poszerzyła po tych kilku miesiącach pracy. Chodzę do niej z wielką przyjemnością, mam także możliwość pracy ze sławnymi osobami m.in. Anną Lewandowską, Katarzyną Zielińską, Joanną Koroniewską, Iloną Ostrowską. Jestem bardzo zadowolona z tej pracy, mamy bardzo fajny zespół i od razu przyjęli mnie bardzo miło”.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.