kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Lodowiska w Biłgoraju jednak nie będzie?

Podobnie jak w ubiegłym roku, lodowiska w Biłgoraju najpierw miało nie być. Ale pod presją młodzieży, burmistrz nagle zmienił jednak zdanie i po apelach Młodzieżowej Rady Miasta postanowił uruchomić lodowisko. Tyle, że póki co urzędnicy mogą zacierać ręce,, bo w sukurs idzie im pogoda. Ale idą też przecież ferie zimowe?

- Reklama -

Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja, zaznaczył jednak, że ze względu na oszczędności, lodowisko uruchomione zostanie tylko na okres ferii. Radni, między innymi Andrzej Łęcki i Łukasz Pracoń apelowali, by czas funkcjonowania lodowiska wydłużyć.

Jaka jest ostateczna decyzja i jak wyglądają prace przy lodowisku? O to Nowa Gazeta Biłgorajska nieustannie dopytuje Urząd Miasta.

toyota Yaris

4 stycznia rozpoczęły się prace zmierzające do uruchomienia lodowiska. Oczywiście dużo zależy od warunków pogodowych. Przy temperaturze, jaką mamy obecnie i opadach deszczu nie ma możliwości schłodzenia wody. Mam nadzieję, że temperatura powietrza wkrótce spadnie i w ferie lodowisko będzie dostępne dla mieszkańców. A jeżeli pogoda na to pozwoli, to może nawet dłużej – mówi Paweł Jednacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Biłgoraja.

Przypominamy, że ferie zimowe w województwie lubelskim zaczynają się 16 stycznia i potrwają do 29 stycznia. Patrząc na prognozę pogody na najbliższe dni, ślizgawka w Biłgoraju coraz bardziej się oddala. Temperatura zdecydowanie dodatnia. Urzędnicy mogą spać spokojnie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.