- Reklama -

LO im. ONZ w Biłgoraju wśród najlepszych liceów w Polsce

  W ogłoszonym po raz 19. Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2017 Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, podobnie jak w roku ubiegłym, zdobyło Brązową Tarczę.

  W klasyfikacji uwzględniono około 2100 liceów z całej Polski, a prestiżowe wyróżnienia w postaci Złotych, Srebrnych i Brązowych Tarcz otrzymało tylko 500 liceów najlepszych w kraju.

- Reklama -

  LO im. ONZ znajduje się także w gronie 200 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju w Rankingu Szkół Olimpijskich 2017. Jest to bardzo duże wyróżnienie, gdyż w tej rywalizacji uczestniczą zarówno najlepsze licea, jak i technika. Organizatorzy rankingu uwzględnili „wyniki 44 ogólnopolskich olimpiad, które zwalniały z egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego lub były finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2015/2016. Olimpiady zostały podzielone na trzy grupy: zwalniające z egzaminu maturalnego, pozostałe olimpiady krajowe oraz olimpiady międzynarodowe”.

  Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju jako jedyne w powiecie biłgorajskim od lat znajduje się wśród najlepszych liceów w kraju. Liczne sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, jak również wysokie wyniki egzaminów maturalnych pozwalają szkole rywalizować z najlepszymi szkołami w Polsce.

 

  ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.