- Reklama -

- Reklama -

List otwarty w sprawie szpitala

Poniżej prezentujemy list otwarty dr. Marcina Romanowskiego dotyczący biłgorajskiego szpitala.

- Reklama -

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Biłgoraja,

Najważniejszym celem każdego szpitala jest pomoc niesiona lokalnej społeczności, jednak stan biłgorajskiej placówki od długiego czasu dowodzi, że szpital nie spełnia swojej roli. Chaotyczny stan prawny i ogromne zaniedbania zarządców uniemożliwiają odpowiednie funkcjonowanie szpitala, czego dowodzą prowadzone postępowania. Rozprawy sądowe nie mogą jednak odwrócić uwagi od najważniejszych problemów. W celu zapewnienia odpowiedniej opieki pacjentom biłgorajskiego szpitala, dobre warunki pracy dla personelu są kwestią kluczową. Właśnie pacjenci oraz personel ponoszą konsekwencje zaistniałej sytuacji i wymaga to natychmiastowych działań, które zapewnią konieczne wsparcie dla pracowników, a pacjentom opiekę, której potrzebują.

Rozwiązanie własnościowych kwestii prawnych, które jest już tylko kwestią czasu, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Wydany kilka dni temu wyrok Sądu Rejonowego, stwierdzający upadłość dzierżawiącej szpital spółki Arion, przybliża nas wszystkich do rozwiązania panującego impasu. Jednak to nie wystarczy. Przede wszystkim należy sobie zadać pytanie, czy władze lokalne mogą zrobić więcej dla pacjentów pokrzywdzonych dotychczasowym funkcjonowaniem szpitala? Szczególnie dla osób, których stan zdrowia pogorszył się w konsekwencji złego zarządzania szpitalem.

Zbliża się okazja do znaczącej poprawy panującej sytuacji i wprowadzenia rozwiązań, które na stałe zmienią oblicze szpitala w Biłgoraju. Do władz samorządowych należy odpowiedzialność żeby dobrze ją wykorzystać. Planowane wielomilionowe inwestycje modernizujące szpital muszą zostać przeprowadzone z myślą przede wszystkim o pacjentach i pracownikach szpitala. Rozbudowa placówki ma służyć poprawie jakości opieki, dzięki czemu szpital będzie mógł w pełni odpowiadać na potrzeby biłgorajskiej społeczności.

- Reklama -

Za inwestycjami w modernizację i rozbudowę szpitala musi podążać też zdecydowana reforma kierownictwa. Bez odpowiedniego zarządzania unowocześnienie szpitala nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Szpital w Biłgoraju potrzebuje sprawnego i rzetelnego kierownictwa, które poprowadzi cały personel i zapewni mu najlepsze możliwe warunki pracy, dzięki czemu cała energia będzie skoncentrowana na pacjentach.

Prezes Zarządu Okręgowego Solidarnej Polski

(Chełm/Zamość)

dr Marcin Romanowski

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.