- Reklama -

Lipowiecki Dzień Kobiet

 

 

Przybyłych gości witała Maria Wójcik, kierownik Szkoły Filialnej w Lipowcu. Następnie przyszedł czas na występy uczniów szkoły. Program artystyczny został przygotowany przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli. Dzieci prezentowały się w inscenizacjach i tańcach. Zgromadzeni obejrzeli m.in. dostojnego walca. W tańcach, wspólnie ze swoimi pociechami, zaprezentowały się również mamy. Organizatorzy zaprosili na scenę również dorosłe Panie. Wybierano kobietę refleksu. Rywalizacja była zacięta, a zwyciężyła najszybsza kobieta.

 Ważnym elementem Lipowieckiego Dnia Kobiet była wystawa zdjęć pod tytułem „Lipowiec na starej fotografii”. Unikatowe zdjęcie wyszukane z zakamarków lub wyjęte z rodzinnych albumów i przekazane przez Lipowczan na nowo odżyły i wzbudziły wielkie zainteresowanie. Były wspomnienia, wspólne rozmowy, rozpoznawanie ludzi i miejsc związanych z rodzinną miejscowością.

Każda z Pań obdarowana została piernikiem wykonanym i udekorowanym przez dzieci. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.