- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„Lipinianki” pojadą do Brukseli

Niezapomniana wycieczka szykuje się dla mieszkanek Lipin Dolnych (gm. Potok Górny). Kobiety pojadą aż do Brukseli. Stanie się to za sprawą konkursu świątecznego, w którym zdobyły pierwsze miejsce. Okazało się, że to właśnie one upiekły najlepsze ciasteczka „dunajniczki”.

Wyniki zostały ogłoszone w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Wszystko rozpoczęło się w kościele parafialnym Mszą św. z udziałem orkiestry, zespołów i chórów. Następnie odbył się przemarsz w kierunku domu kultury, na przedzie z gwiazdą i Trzema Królami. W sali widowiskowej wystąpił Zespół „Lucus” działający przy miejscowym GOK i rozstrzygnięty został konkurs kulinarny. A na zakończenie dla wszystkich pań zaśpiewali Dunajnicy.  

Organizatorem Konkursu Świątecznego na ciasteczka „dunajniczki” był Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej. Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Beaty Mazurek – Posła do Parlamentu Europejskiego oraz Jarosława Stawiarskiego marszałka Województwa Lubelskiego

W konkursie wzięło udział 6 grup: KGW „Gołębianki”, KGW w Rogalach, KGW „Lipinianki” z Lipin Dolnych, KGW z Pisklak, KGW z Chmielka, Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV.

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

- Reklama -

I miejsce – kosz nr 1 – KGW „Lipinianki” z Lipin Dolnych (nagroda główna wycieczka do Brukseli)

II miejsce – kosz nr 3 – Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV

III miejsce – kosz nr 4 – KGW z Chmielka

Pozostałe kosze otrzymały wyróżnienia, a wszyscy biorący udział w konkursie, otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 500 zł oraz upominki rzeczowe. Partnerami wydarzenia byli: Pszczelarz Kozacki i Województwo Lubelskie „Lubelskie smakuj życie”.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.