- Reklama -

- Reklama -

Liderzy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości poszukiwani

Do naszej redakcji zgłosiła się Sabina Sęk, specjalista ds. mediów zespołu Promocji Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości w województwie lubelskim, w związku z rozpoczęciem rekrutacji liderów Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. To jedyny taki wolontariat w Polsce i szansa na zdobycie wyjątkowego doświadczenia. – Rekrutacja trwa do 30 czerwca. Zgłoszenia przyjmujemy na stronie www.superw.pl. W całej Polsce potrzeba 960 liderów. Zadaniem lidera i jego zespołu jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z trudnościami w nauce – informuje Sabina Sęk. – To dzięki liderom możliwe jest funkcjonowanie Szlachetnej Paczki i docieranie z pomocą na tak szeroką skalę – dodaje. Apel jest skierowany głównie do mieszkańców Tarnogrodu. 

Co można zyskać po dołączeniu do drużyny Paczki i Akademii? Korzyści jest wiele. Są to m.in.:

– Rozwój osobisty, wartościowe kontakty i realny wpływ na świat, w którym żyjesz.

– Kompetencje społeczno-biznesowe, które sprawią, że będziesz atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy. Zarządzanie ludźmi, projektami i samym sobą, bo lider to profesjonalny Project Manager.

– Umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, czyli kluczowe składniki każdego sukcesu.

– Sieć kontaktów biznesowych. Będziesz mieć dostęp do osób, z którymi na co dzień nie miałbyś okazji się spotkać – od artystów, przez urzędników, po lokalnych biznesmenów.

– Ogólnopolskie wydarzenia z wolontariuszami, motywujące szkolenia, emocjonujący finał i wzruszające spotkania z potrzebującymi.

- Reklama -

– Narzędzia i zasady mądrej pomocy, które pozwolą Ci w przyszłości stawiać czoła wyzwaniom i uczynią Cię liderem w życiu społecznym.

 Jakie będą Twoje zadania lidera?

– Team Bulding: zbudujesz zespół wolontariuszy i będziesz zarządzał jego pracą oraz dbał o rozwój jego członków.

– Wpływ na potrzebujące rodziny oraz dzieci: połączysz dzieci/rodziny w potrzebie z darczyńcami, którzy zaangażują się w mądrą pomoc.

 – Organizacja eventów: zorganizujesz finał ogólnopolskiego projektu pomocowego w Twoim rejonie (Paczka) lub niesamowite wydarzenia z udziałem dzieci i wolontariuszy (Akademia).

– Audyt: stworzysz podsumowanie projektu w Twoim rejonie/kolegium, które pozwoli na rozwój w kolejnej edycji.

Zachęcamy do zgłoszeń! Rekrutacja trwa do 30 czerwca. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie! 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.