- Reklama -

Liderzy przyszłości

Debata Oksfordzka to rodzaj dyskusji, w której zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą. Pochodzi z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Jest to dyskusja nad konkretną tezą, gdy równie ważne są głosy „za” jak i „przeciw”. To forma debaty publicznej, którą warto promować. Biłgorajska Telewizja Kablowa zaprosiła uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w I Mistrzostwach Debat Oksfordzkich. Mistrzostwa mają pokazać, jak można prowadzić merytoryczną debatę publiczną. Spośród młodych jej uczestników zostanie wyłoniony zwycięzca, czyli „Lider przyszłości”. 

W poniedziałek, 17 października br., zmierzyli się uczniowie RCEZ ORAZ ZSBiO.  Ich teaza to: „Współczesny człowiek więźniem nowoczesnych technologii”. Dziś w tezie „Młodość tłumaczy popełnione błędy” zmierzą się uczniwie ZSL oraz ZSDiOŚ. Natomiast tuż po nich na temat  „Program 500 + szansą na wyrównanie różnic społecznych” dyskutowac będą uczniowie  LO im. ONZ oraz ZSZiO.

- Reklama -

Wypowiedzi oceniało  Loża Mędrców (Irena Gadaj, Marzena Chmiel i Alicja Jachiewicz Szmidt). Dwie najlepsze drużyny, które zawalczą o zwycięstwo 25 listopada. Wtedy odbędzie się Wielki Finał i Loża Mędrców (Alicja Jachiewicz Szmidt, Henryk Wujec i o. Tomasz Dostatni) wyłoni zwycięzców LIDERÓW PRZYSZŁOŚCI.

Projekt BTK pod nazwą „Liderzy przyszłości”, zakładający organizację mistrzostw, realizowany w ramach konkursu „Działaj Lokalnie X” dofinansowano ze środków programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Gminę Miasto Biłgoraj i Gminę Biłgoraj.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.