- Reklama -

- Reklama -

Lider za silny dla Victorii. Trzy wzmocnienia w Łukowej?

Piąty zespół w tabeli piłkarskiej okręgówki - Victoria Łukowa, sprawdziła siły w meczu kontrolnym z Janowianką Janów Lubelski. To beniaminek, ale też chyba niespodziewanie lider IV ligi, prowadzony przez legendę Łady Biłgoraj, trenera Ireneusza Zarczuka. Victoria walczyła ambitnie, ale przegrała 1:3, choć piłkarze z Łukowej prowadzili nawet 1:0. Jedyną bramkę zdobył Tomasz Marzęda.

- Reklama -

– Jeśli chcemy eliminować błędy i czegoś się uczyć, to zawsze trzeba to robić od silniejszych. Dlatego nie zależy nam na wygrywaniu sparingów z byle kim, ale na wyciąganiu wniosków. Po porażkach na pewno ta analiza jest głębsza. Bardzo pozytywnie wypadliśmy na tle Janowianki. Jesteśmy zainteresowani wzmocnieniem zespołu trójką nowych piłkarzy i dwaj z nich wystąpili w tym meczu kontrolnym. Nic się nie zmieniło i nadal chcemy ich pozyskać. Rozmowy trwają i liczę, że w tym tygodniu będziemy mogli oficjalnie poinformować o transferach – mówi trener Victorii, Jarosław Stępień.

W meczu z Janowianką, piąty zespół zamojskiej okręgówki miał nieco problemów kadrowych i nie mógł skorzystać ze wszystkich piłkarzy:

Mulawa podziękowania

– Mieliśmy bardzo wąską kadrę, mogliśmy zrobić w meczu tylko jedną zmianę, bo zabrakło ludzi. Dwóch zawodników wypadło nam przed samym meczem. Jeden dość nietypowa sytuacja, bo nie zabrał butów i nie mógł wystąpić, drugi złapał infekcję przed samym spotkaniem i też nie zagrał. Ale mimo tego okrojonego składu, to możemy być zadowoleni. Generalnie wiadomo, że jest to liga amatorska i jest problem, żeby się zebrać w 15-16 zawodników, tylko jest 11-12 i to nas mocno ogranicza. Kiedy rywale robią w meczu 7-8 zmian, to ta intensywność ich gry wygląda zupełnie inaczej. A grając w jedenastu, siłą rzeczy tych sił zaczyna brakować. W meczu z Janowianką przez 60 minut wyglądaliśmy dobrze. Prowadziliśmy w tym meczu 1:0, a potem bodaj w ciągu pięciu minut straciliśmy trzy bramki, więc to jest na pewno jakiś mankament – tłumaczy szkoleniowiec Victorii.

W najbliższy weekend Victoria Łukowa ma zagrać w Lublinie z rezerwami Motoru. Mecz został zaplanowany na godzinę 14:00.

foto: Janowianka Janów Lubelski.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.