Mulawa góra do 05.04.2024

Lider lepszy od Łady

Rozegrany w sobotę 19 maja w Kraśniku mecz Stali Kraśnik z Ładą 1945 Biłgoraj zakończył się wynikiem 4:0 dla gospodarzy. Tym samym Stal zapewniła sobie awans do III ligi.

Mimo przegranej zawodnicy Łady zagrali dobre spotkanie, walczyli dzielnie i stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia gola. Najbliżej zdobycia bramki był w 11. minucie Michał Skubis, którego strzał minimalnie minął słupek bramki Stali.

Gospodarze w spotkaniu zdobyli cztery bramki, a zwycięstwo zapewniło im awans do III ligi. W 12. minucie bramkę dla Stali zdobył Rafał Król, który przedarł się przez obronę Łady i w sytuacji sam na sam pokonał Łukasza Szawarę. W 37. minucie na 2:0 podwyższył Filip Drozd.

Po przerwie biłgorajanie zaatakowali i stworzyli sobie dwie dobre okazje. Niestety, zabrakło skuteczności w przeciwieństwie do gospodarzy. Na 3:0 podwyższył Arkadiusz Maj, a w ostatnich minutach meczu Grzegorz Leziak strzałem z pierwszej piłki tuż przy słupku strzelił czwartego gola.

Za tydzień Łada zmierzy się w derbowym pojedynku z Hetmanem Zamość.

Stal Kraśnik – Łada 1945 Biłgoraj 4:0 (2:0)

Bramki: Król 12, Drozd 37, Maj 63, Leziak 90.

Łada: Szawara – Kuliński, Chmura, Sobótka, Myszak, Mielniczek (60 Misiarz), Oleksiuk, Birut (66 Nawrocki), Skubis (79 Krzyżan), Rataj (75 Hanas), Perin.