- Reklama -

- Reklama -

Liceum do likwidacji

Bezpowrotnie minęły czasy, gdy Liceum Ogólnokształcące w Józefowie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży. Od kilku lat nie było do niego naboru. Władze gminy likwidują szkołę.

Jeszcze w minionym roku Rada Miejska w Józefowie przyjęła uchwałę o rozwiązaniu miejscowego zespołu szkół samorządowych i likwidacji liceum ogólnokształcącego. Do niedawna SZS tworzyły LO i gimnazjum, które zostało zlikwidowane w związku z reformą systemu oświaty. Po jej wprowadzeniu gmina liczyła, że część miejscowej młodzieży zechce kontynuować naukę w liceum, ale nabory nie cieszyły się zainteresowaniem. W tym roku zgłosił się tylko jeden kandydat, dlatego radni uznali, że likwidacja LO i rozwiązanie SZS są konieczne.

– Konieczność likwidacji podyktowana jest brakiem zainteresowania uczniów kontynuacją nauki w naszym liceum. Ostatni efektywny nabór do liceum odbył się w 2012 r. Kolejne lata pomimo naszych starań i zaangażowania w rekrutację nie przyniosły oczekiwanych rezultatów – informuje burmistrz Roman Dziura. Dodaje, że ostatnią nadzieją był nabór w 2019 roku, kiedy to szkoły opuszczały ósme klasy oraz ostatnie klasy gimnazjum. Niestety też zakończył się niepowodzeniem.

- Reklama -

red.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. kryspin mówi

    I tak powoli spokojnie bez nerwow staczamy sie jako społeczenstwo na samo dno. Coraz mniej dzieci jest. wiadomo. Czy ktos zapyta dlaczego? Nie. Nikt nie zapyta dlaczego w Polsce rodzi sie coraz mniej dzieci. Szczegolnie tragiczna sytuacja jest na wsiach i w malych miescinach. Ci ktorzy sie tam urodza i tak uciekaja jak podrosna. Ci którzy zostali bo tak potoczyly sie ich losy to albo znajduja zatrudnienie w okolicy albo jezdza za granice do pracy. I czesto tam zostaja. na wsi zostaja emeryci i nieliczni wariaci którym sie chce jeszcze uprawiac cos. Czemu tak sie dzieje? Nikt jakos sie nie zapyta o to. Nasza wies nie ma perspektyw. po co produkowac cokolwiek jak przyjedzie z zagranicy i tak tansze, Tyle sie mowilo o naszym rolnictwie. Tyle sie mówiło o ochronie rynku i co?? kasa wzieta kto mógl to skożystala reszta schodzina psy. jeszcze kilka lat i na wsi zostanie pare dziadow i jeden wielkoobszarowy u którego beda tyrac ci ktorym sie jeszcze chce tutaj zyc. Za granica tez uprawiaja ziemie i tam im sie opłaca sadzic siac wszysko. U nas nic sie nie opłaca. reasumujac. popierajmy PIS on nam da. po co bedziemy pracowac skoro dostaniemy +500 =emeryt,+ za dzieci czworo np. Tylko ciekawe skad nabierze az tyle.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.