- Reklama -

- Reklama -

Letnia Szkoła Malarstwa z prof. Edwardem Sytym

W ramach Wakacyjnej Szkółki Letniej została po raz kolejny zorganizowana Letnia Szkoła Malarstwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadził pochodzący z Tarnogrodu malarz, rysownik i wykładowca akademicki profesor Edward Syty.

Prof. Edward Syty na co dzień związany jest z Pracownią Rysunku i Malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz z Katedrą Architektury i Urbanistyki na Politechnice Opolskiej. Na warsztaty mógł zgłosić się każdy, kto miał potrzebę rozwinąć swój malarski talent. Zajęcia odbywały się 3 i 4 sierpnia w plenerze. Pierwszego dnia uczestnicy malowali zabytki Tarnogrodu, a kolejnego wyruszyli na łono natury, gdzie powstały zapierające dech w piersiach pejzaże. Profesor udzielił lekcji każdemu artyście – amatorowi, zasugerował sposób malowania dzieła oraz podpowiadał, jak i gdzie szukać inspiracji.

- Reklama -

Letnią Szkołę Malarstwa zorganizowały Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej i Tarnogrodzki Ośrodek Kultury przy wsparciu finansowym powiatu biłgorajskiego i gminy Tarnogród oraz przy wsparciu rzeczowym firmy MODEL z Biłgoraja i Nadleśnictwa Biłgoraj – Leśnictwa Luchów.

Monika Komosa, TOK

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.