- Reklama -

- Reklama -

Lepsze drogi, większa prędkość

Z roku na rok stan dróg na terenie powiatu biłgorajskiego poprawia się. Kierowcy takie nawierzchnie wykorzystują do wypróbowania swoich umiejętności.

- Reklama -

 

Tylko w minionym roku na terenie powiatu biłgorajskiego doszło do 31 wypadków, w których zginęło 6 osób. 32 osoby zostały ranne. Biłgorajska policja przyjęła zgłoszenia o 611 kolizjach. Te dane są zadowalające, ponieważ tak niskich wskaźników nie było od 10 lat. Mimo wszystko jak co roku najgroźniejszą przyczyną wypadków  drogowych jest nadmierną prędkość jazdy. W minionym roku z tego powodu doszło do 14 wypadków. Do zdarzeń spowodowanych nieudzieleniem pierwszeństwa przejazdu doszło siedmiokrotnie, poprzez nieprawidłowe wymijanie lub wyprzedzanie czterokrotnie, a przez błędy pieszych trzykrotnie. Ogólna liczba wszystkich zdarzeń na terenie powiatu biłgorajskiego w 2020 roku wyniosła 642 z czego najwięcej było z winy kierującego.

- Reklama -

Lepszy stan dróg to również większe możliwości dla kierowców, którzy chcą wypróbować „moc silnika”. Niestety, często robią to w miejscach, które są szczególnie uczęszczane przez pieszych, rowerzystów czy rolkarzy. Uwagę na ten problem zwrócił podczas ostatniej sesji rady powiatu radny Mirosław Późniak. – W związku z poprawą stanu dróg i ich jakości wzrasta prędkość. Jeździmy za szybko – mówił. Zwrócił uwagę na dwa odcinki  rekreacyjne, z których chętnie korzystają mieszkańcy powiatu. Jako przykład podał m.in. niedawno powstałą drogę na trasie Edwardów – Biłgoraj. – Nikt tam nie jeździ 30 kilometrów na godzinę. Rodziny z dziećmi jadą tam wypoczywać w weekendy. Tam strefa sportu robi się strefą zagrożenia. Jest to droga leśna. Chętnie z niej korzystają rolkarze i rowerzyści. Dla kierowców są oni intruzami. Rowerzyści denerwują kierowców, bo kierowcy chcą jechać szybko – mówił. Zaznaczył, że podobny przykład jest w Bukowej. Zwrócił się z prośbą, aby w tych miejscach utworzyć strefy ruchu i kontrolować zachowania kierowców. Dzięki temu wszyscy unikną nieprzyjemnych sytuacji.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Adam mówi

    Sugerujecie, że drogi nie powinny być remontowane czy jak? Bo nie rozumiem tego tytułu…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.