- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Lektury w pudełku

W czwartek, 21 listopada, odbyło się podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień dla wszystkich dziewiętnastu uczniów, którzy przygotowali prace literacko-plastyczne. "Lektury w pudełkach" zostały wyeksponowane na wystawie w szkolnym hallu.

- Reklama -

W organizację przedsięwzięcia włączyła się firma Model Opakowania, od lat wspierająca kreatywne pomysły biłgorajskiej młodzieży, która podarowała uczniom okazałe pudełka i ufundowała nagrody.

– To bardzo oryginalny i atrakcyjny sposób popularyzacji literatury i rozwijania w młodzieży pasji czytania. Cieszę się, że tak wielu uczniów zdecydowało się wziąć udział w konkursie i gratuluję wszystkim znakomitych prac – mówiła Teresa Bogdanowicz-Bordzań, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju.

- Reklama -

Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”, w ramach której odbywa się szereg imprez kulturalnych promujących czytelnictwo. W 2019 roku na liście książek proponowanych do wspólnego czytania znalazły się polskie nowele m.in. Marii Konopnickiej, Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa. Pod koniec września w SP nr 5 uroczyście odczytano „Katarynkę” Prusa, a kolejnym etapem działań szkoły był konkurs, w którym uczniowie mieli za zadanie zaprezentować świat przedstawiony w noweli w przestrzeni tekturowego pudełka.

Szkolny konkurs „Lektura w pudełku” przygotowali nauczyciele języka polskiego: Barbara Okoń i Mariusz Polowy oraz nauczyciel bibliotekarz, Dorota Margol.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.