przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Lekkoatleci Znicza Biłgoraj kończą sezon. Jak wypadli?

Lekkoatleci biłgorajskiego „Znicza” zakończyli sezon udziałem w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. Zawody odbyły się w Drzonkowie k/ Zielonej Góry. Był to kolejny, udany start biłgorajskich sportowców. W punktacji drużynowej „zniczowcy” zajęli 8 miejsce w kategorii U -18, w gronie 89 sklasyfikowanych klubów.

- Reklama -

To miejsca zawodników Znicza

– 4 Karol Łaba w biegu na 5000 m,

– 7 Marcin Kusz na tym samym dystansie,

– 24 Natalia Metner na 3000 m,

– 28 Kornelia Jagucak również na 3000 m.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Ponadto Marlena Tyszko była 51 na 2000 m w kategorii  U 18, a Hubert Ćwikła 19 w kategorii młodzieżowców U 23 na 4000 m.

-Najbliższy zdobycia kolejnego medalu Mistrzostw Polski (w br. zdobył już brązowy medal  na 3000 m podczas MP U 18 w Chorzowie) był Karol Łaba, który przez większość dystansu biegł drugi za faworytem i zwycięzcą Jakubem Abramczykiem z RTL Optima Radom. W pewnym momencie Karol miał nawet ok. 100-metrową przewagę nad kolejnym zawodnikiem. Niestety nie wytrzymał trudów dystansu i na finiszu uległ goniącym go rywalom. Był to jednak bardzo szybki, emocjonujący wyścig – wystarczy powiedzieć, że Karol zajmując 4 miejsce na 5000 m miał średnią międzyczasów (3.21 min./km) taką, jak zwycięzca biegu na krótszym dystansie – 3000 m – informuje Znicz Biłgoraj.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Anonim mówi

    A trener zapowiedział ponoć zawodnikom że będzie rezygnował z trenowania lekoatletów w Biłgoraju.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.