- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Lekcja historii z Piotrem Kupczakiem

8 października w sali widowiskowej Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie autorskie z regionalistą Piotrem Kupczakiem, na które przybyła młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy wraz z opiekunami.

Na początku zastępca burmistrza Tomasz Legieć powitał autora książki „Od Kutna do Tarnogrodu. Z Tarnogrodu do Katynia” oraz zebranych słuchaczy. Dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury przedstawiła autora młodym. Przypomniała, że jest on nie tylko regionalistą, ale także lokalnym poetą, autorem trzech tomików wierszy.

Spotkanie dotyczyło jednak ostatniej książki napisanej przez Piotra Kupczaka i wydanej przez Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne Od Kutna do Tarnogrodu. Z Tarnogrodu do Katynia.

- Reklama -

Autor opowiedział o tym, skąd wziął się pomysł napisania książki o oficerach i podchorążych zamordowanych w Katyniu, jak długo zbierał materiały. Przybliżył uczniom historię pomnika katyńskiego, który znajduje się w Tarnogrodzie. Mówił o żołnierzach, których uczczono, stawiając ten obelisk. W trakcie spotkania zadawał pytanie dotyczące II wojny światowej, prezentował zdjęcia, mapy i filmy. Informacje uzupełniała nauczycielka historii z tarnogrodzkiej podstawówki Anna Kuziak, która dzieliła się wspomnieniami swoich dziadków żyjących w tamtym czasie i pomagającym polskim żołnierzom.

Na zakończenie spotkania najbardziej aktywnym uczestnikom Piotr Kupczak podarował egzemplarze swojej książki.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.