- Reklama -

- Reklama -

Lekarze czekają w Turobinie. Tylko czy ktoś słyszał?

Ważna i dobra informacja dla mieszkańców gminy Turobin. W Tarnawie Dużej bezpłatnie przyjmują lekarze specjaliści. Wystarczy się zapisać dzwoniąc do Urzędu Gminy. Nie ma kolejek i nie trzeba wydawać pieniędzy. Być może dlatego, że wiele osób o zapisach dalej nie wie.

- Reklama -

Gmina Turobin przypomina, że przez cały czas, w Tarnawie Dużej jest możliwość skorzystania z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów. Chodzi o neurologa, kardiologa, czy ortopedę. Wystarczy się zapisać dzwoniąc do Urzędu Gminy w Turobinie: Od stycznia 2023 istnieje możliwość zapisów do aż trzech fizjoterapeutów na NFZ, jedynie z ważnym skierowaniem od lekarza. Zapisy trwają do gabinetów rehabilitacyjnych Fizjomed, które znajdują się w budynku Dom Senior + w Tarnawie Dużej – mówi wójt Turobina, Andrzej Kozina.

Jak długo trzeba czekać na wizytę?

- Reklama -

Raz w miesiącu po zebraniu grupy 15 osób chętnych, przyjeżdża lekarz danej specjalizacji. Do lekarza nie trzeba skierowania, ale mogą to być jedynie mieszkańcy Gminy Turobin. Miesięcznie z takich bezpłatnych porad korzysta blisko 45 osób.

– Czasu oczekiwania nie ma zbyt długiego, tydzień dwa tygodnie to maksymalnie. Wszystko zależy od tego, czy lekarz przyjedzie w środku miesiąca czy pod koniec. Decyduje zgłoszenie telefoniczne i zapisanie się na listę piętnastu osób – tłumaczy wójt gminy.

 

Więcej o sytuacji w Turobinie, w najbliższym papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Już we wtorek.

 

fot: zdjęcie ilustracyjne (www.rynekzdrowia.pl)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.