- Reklama -

- Reklama -

Legenda Łady dokona niemożliwego?

Janowianka Janów Lubelski jest sensacyjnym liderem IV ligi piłkarskiej. Sensacyjnym, bo to beniaminek i konia z rzędu, kto przewidział, że będzie tak skuteczna. Janowianka, której trenerem jest legenda Łady Biłgoraj - Ireneusz Zarczuk. W latach 1996-2015, w pierwszym zespole Łady Biłgoraj rozegrał 490 meczów ligowych i pucharowych, strzelił 224 gole. To absolutny rekord w historii biłgorajskiego klubu. Czy Zarczuk dokona niemożliwego i wprowadzi Janowiankę do III ligi? Niezależnie jak będzie, gratulacje trenerze!

- Reklama -

W latach 1996-2015, w pierwszym zespole Łady Biłgoraj rozegrał 490 meczów ligowych i pucharowych, strzelił 224 gole. Wyniki te stawiają go na pierwszym miejscu w całej historii piłkarskiej sekcji Łady zarówno pod względem liczby występów, jak i skuteczności. Ma na koncie więcej trafień na rzecz Łady niż Władysław Sawa, Janusz Bek, Bogdan Hysa i inne tuzy biłgorajskiego ataku. Częściej reprezentował Ładę niż Jarosław Hasiak, Marek Kłosek, Janusz Sierociński, Jerzy Mura i inni wieloletni weterani boisk.

W Biłgoraju żartobliwie mówiło się, że w tym mieście są trzy osoby „nie do ruszenia z posad”: Izaak Singer na swojej ławeczce w parku obok kościoła pod wezwaniem świętego Jerzego, Janusz Rosłan jako burmistrz i Ireneusz Zarczuk w roli trenera Łady.Tego ostatniego od sześciu sezonów już jednak nie ma:

toyota Yaris

– Powrót do Łady Biłgoraj? Los trenera jest nieprzewidywalny. Ja nie wiem, nikt nie wie co przyniesie przyszłość. Przeróżnie się to w życiu układa. Co przyniesie przyszłość tego nie wie nikt.  – mówił niedawno Nowej Gazecie Biłgorajskiej, Ireneusz Zarczuk.

 

 

 

foto: IV liga lubelska

- Reklama -

1 komentarz
  1. Anonim mówi

    Co wy z tą „legendą” – te 224 gole to min. mecze w A i B klasach, z takimi potęgami jak Babice, Dereźnia, Szyszków, Korchów 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.