Leć głosie po rosie

Udział w konkursie polega na wykonaniu jednej z tradycyjnych pieśni ludowych z Roztocza Gorajskiego (okolice Goraja, Frampola, Radecznicy i Turobina) podczas koncertu konkursowego. Przez "tradycyjne pieśni ludowe" rozumiane są utwory miejscowego pochodzenia lub tradycyjnie wykonywane na tym terenie pieśni pochodzące z wiejskiej tradycji, lokalnego przekazu międzypokoleniowego. Pieśni wykonywane będą bez akompaniamentu i bez podkładu muzycznego.

Konkurs kierowany jest do mieszkańców Roztocza Gorajskiego, ale także osób z innych regionów – zarówno początkujących, jak i już zajmujących się śpiewem. Zgłoszenia indywidualne i grupowe (maksymalnie do 4 osób) przyjmowane będą do 9 listopada. Szczegółowe informacje, zasady uczestnictwa i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.konkurs.muzykaroztocza.pl. Na stronie znaleźć można również kilkanaście nagrań i podpowiedzi innych źródeł repertuaru. Dla wykonawców wyróżnionych w konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe.

Koncert konkursowy odbędzie się 12 listopada 2017 o godz. 16.00 w remizie OSP w Jędrzejówce (gm. Goraj). Po koncercie organizatorzy zapraszają na potańcówkę przy starodawnej muzyce z regionu. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Goraju przy współpracy Towarzystwa dla Natury i Człowieka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.