- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ławki metalowe – jak o nie dbać?

Meble ogrodowe, a także ławki parkowe kupowane często przez włodarzy miast powinny charakteryzować się dużą odpornością na czynniki atmosferyczne. Sporym powodzeniem cieszą się tu niezwodne wyroby metalowe również połączone z odpowiednio zaimpregnowanym drewnem. Czy wymagają one specjalnej konserwacji? Jak o nie dbać?

- Reklama -

Dlaczego warto postawić na ławki metalowe?

Wszelkie meble zewnętrzne muszą być odporne na przewrócenie przez wiatr, namakanie i niszczenie na skutek deszczu, intensywną ekspozycję na niszczące powłoki promienie UV, śnieg oraz mróz. Stojące w parkach ławki, a także te będące elementem architektury ogrodowej w domach prywatnych, w wielu przypadkach mają być całoroczne – czyli na czas zimy lub deszczu nie chowa się ich do szopy. Ławki metalowe to jedne z najbardziej wytrzymałych na trudne warunki mebli – ciężkie, mocne, a pomalowane w odpowiedni sposób nie będą rdzewieć ani pękać. Meble wykonane z metalu, w zależności od powłoki, jaką są pomalowane, mogą wymagać od czasu do czasu umycia i ponownego pomalowania – głównie po to, aby odświeżyć ich kolor i wzmocnić warstwę zewnętrzną. Nie trzeba jednak tego robić co kilka miesięcy, a zaledwie co kilka lat, co zdecydowanie sprzyja ich intensywnej, wieloletniej eksploatacji również w parkach.

Ławki metalowe są dość twarde, dlatego też wiele osób decyduje się na modele wzmocnione deskowaniem, również tym z drewna egzotycznego – pięknego i niezwykle wytrzymałego. Taka ławka to idealny sposób na wygodny wypoczynek w domu, parku czy na osiedlowym skwerku!

- Reklama -

Ławka metalowa z drewnem egzotycznym – czy wymaga specjalnej pielęgnacji?

Na stronie https://kesbet.pl/ można zakupić wysokiej jakości meble metalowe, ale również te, w których łączy się potęgę metalu z wytrzymałością i pięknem naturalnego drewna. Ławka metalowa z drewnem egzotycznym to świetny pomysł na podkreślenie nowoczesnego charakteru miejsca, w którym ma zostać umieszczona, a przy tym na zapewnienie temu meblowi odpowiedniej wytrzymałości. Drewno egzotyczne należy do najbardziej odpornych na czynniki atmosferyczne ze względu na swoją strukturę. W jego wnętrzu znajduje się sporo olejków eterycznych, które sprawiają, że nie poddają się tak łatwo wilgoci. Nic w tym dziwnego – drzewa egzotyczne rosną w warunkach dżunglowych, gdzie panują specyficzne warunki – wilgoć, wysoka temperatura i narażenie na promieniowanie UV, co sprawia, że drewno pochodzące z nich naprawdę świetnie sobie radzi w polskich warunkach.

Warto od czasu do czasu elementy drewniane pielęgnować przy pomocy specjalnego oleju impregnacyjnego do drewna egzotycznego. W tym celu ławkę należy delikatnie umyć środkami do czyszczenia drewna, wysuszyć, zeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym i powlec warstwą oleju. Tak zabezpieczona ławka będzie cieszyła oko i wyglądała jak nowa jeszcze przez wiele miesięcy. Wykonując ten rodzaj konserwacji raz do roku można mieć pewność, że meble ogrodowe zostały właściwie zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, i że będą służyły jeszcze wiele lat.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.