- Reklama -

- Reklama -

„Lawenda” wróciła z nagrodą

W dniach 24 – 25 stycznia 2020 roku w Gminnym Centrum Kultury w Polichnie odbył się X Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych.

– Celem przeglądu było zachęcanie dzieci, młodzieży i dorosłych do bożonarodzeniowego kolędowania, popularyzacja kolęd i pastorałek, jako utworów osadzonych w tradycji i obyczajowości, zachowanie od zapomnienia starych kolęd, pastorałek i obrzędów bożonarodzeniowych oraz konfrontacja starych i nowych form kolędowania – mówi Celina Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. 

Konkurs zorganizowano w dwóch przedziałach wiekowych: kategoria dzieci i młodzieży oraz przesłuchania dorosłych wykonawców. Wzięli w nich udział przedstawiciele kilku powiatów, m.in. kraśnickiego, janowskiego, stalowowolskiego, biłgorajskiego. W każdej kategorii wystąpiło po około 40 wykonawców.

- Reklama -

Powiat biłgorajski reprezentował Zespół „Rudzianeczki” ze Szkoły Podstawowej w Woli Dereźniańskiej, Zespół „Lawenda” ze Smólska i Zespół „Zamszanki” z gminy Obsza. Pierwszą  nagrodę w Polichnie za wykonanie kolęd „Mizerna cicha” i „Wesoły nam ten to dzień” otrzymał zespół „Lawenda”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.