Laury w Kazimierzu

W dniach 27-30 czerwca w Kazimierzu Dolnym odbył się 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Biłgorajskie zespoły wyśpiewały dwa pierwsze miejsca.

Już po raz 53. w Kazimierzu Dolnym odbył się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Festiwal zawsze przyciąga szeroką publiczność, która z ciekawością słucha, jak i o czym śpiewali nasi przodkowie. Podczas tegorocznej edycji wystąpiło ponad 120 wykonawców: kapel, zespołów, solistów, grup „Duży – Mały”.

Dużym sukcesem mogą pochwalić się biłgorajscy wykonawcy. Gminę Biłgoraj godnie zaprezentowali Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej i Krystyna Blacha z Rudy Solskiej z Kasią Rączką (12 lat). – Z dumą i radością informujemy, że Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej zdobył na 53. Ogólnopolskim Festiwalu w Kazimierzu I nagrodę. Tym samym panowie, którzy po trzech latach karencji mogli ponownie wziąć udział w konkursie, powtórzyli sukces z 2015 roku. Zespół wystąpił w składzie: Krzysztof Malec, Henryk Głowa, Piotr Ostrowski, Józef Małysza, Tadeusz Małysza i Jerzy Odrzywolski – informuje Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju. Nasze białe panie Krystyna Blacha z Kasią Rączką w kategorii Mistrz – Uczeń, zwaną też Duży – Mały wyśpiewały II nagrodę. To ogromne i znaczące sukcesy naszych śpiewaków.

Sukcesem może pochwalić się zespół „Zamszanki” z gminy Obsza, który na Festiwalu także zdobył I miejsce. Gratulacje!

Foto: GOK Biłgoraj, GOK Obsza

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.