- Reklama -

Laureaci konkursów organizowanych przez PWSZ w Zamościu

 Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju odnieśli znaczące sukcesy w konkursach organizowanych na przełomie stycznia i lutego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

W III Dyktandzie w Języku Angielskim I miejsce zajął Maciej Skromak, a do grona laureatów zakwalifikowali się także: Karolina Strzelec, Gabriela Olszowy, Jakub Zwolak i Maciej Czerw. Sukcesem uczniów I LO im. ONZ zakończył się IX Konkurs Języka Angielskiego, w którym II miejsce zajął Kacper Kudach, III Gabriela Olszowy, laureatem został również Maciej Skromak. Z ortografią w języku polskim doskonale poradziła sobie Julita Syty i uzyskała tytuł laureata Konkursu Ortograficznego. W gronie najlepszych matematyków znaleźli się: Maciej Wawryniuk i Przemysław Kolaszyński, uzyskując tytuły laureatów Konkursu Matematycznego. Wśród gimnazjalistów I miejsce w Konkursie Matematycznym zajął uczeń Powiatowego Gimnazjum Piotr Łaba, a Michał Ferens, Tymoteusz Dec i Kamil Grabowski zakończyli zmagania konkursowe także z tytułami laureatów.

Do każdego z wymienionych konkursów przystąpiło około 800 uczniów szkół średnich z Zamościa i powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego i lubaczowskiego. Do finału kwalifikowano w każdym konkursie ok. 30 uczniów, spośród których liczną reprezentację stanowiła młodzież I LO im. ONZ w Biłgoraju.

Ogłaszając wyniki poszczególnych konkursów, prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski – rektor PWSZ w Zamościu pogratulował wszystkim uczestnikom finału rozległej wiedzy oraz umiejętności.

 

I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.