- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Laur konserwatorski dla naszego powiatu

Wojewódzki Konkurs Otwarty o „Laur Konserwatorski” rozstrzygnięty. Dobra informacja jest taka, że jedna z nagród jedzie do Tarnogrodu. Parafia rzymskokatolicka pod wezw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie otrzymała wyróżnianie, za prace konserwatorskie i restauratorskie przy wystroju i wyposażeniu miejscowego kościoła parafialnego.

- Reklama -

Wojewódzki Konkurs Otwarty o „Laur Konserwatorski” został ustanowiony na mocy zarządzenia Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w 2000 roku. Nagroda – w formie wykonanej z brązu plakietki okolicznościowej i aktu nadania – przyznawana jest właścicielom zabytków, którzy podczas realizacji prac konserwatorskich i restauratorskich zapewnili wysoki poziom wykonawstwa oraz osiągnęli wyróżniający się efekt konserwatorsko- estetyczny.

W tegorocznej 23. edycji Konkursu „Laur Konserwatorski” zgłoszono 5 zabytków, w tym 2 sakralne i 3 zespoły pałacowo-parkowe. Laureatami zostali gospodarze 4 zabytków:

  1. Parafia rzymskokatolicka pod wezw. św. Jakuba Apostoła przy ul. Głuskiej w Lublinie – za realizację prac konserwatorskich i restauratorskich przy wystroju malarskim wnętrza kościoła;
  2. Gmina Puchaczów – za prace konserwatorskie i restauratorskie przy dworze Lachertów w Ciechankach Łańcuchowskich;
  3. Parafia rzymskokatolicka pod wezw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie – za prace konserwatorskie i restauratorskie przy wystroju i wyposażeniu kościoła parafialnego w Tarnogrodzie;
  4. Gmina Rybczewice – za prace konserwatorskie i restauratorskie przy dworze w Rybczewicach.

- Reklama -

 

 

fot. parafia w Tarnogrodzie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.