- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Latarnie gasną

Epidemia koronawirusa spowodowała, że stan finansów samorządu Biłgoraja jest trudny i nieprzewidywalny. Stąd oszczędności na oświetleniu ulicznym.

Władze miasta wprowadziły program oszczędnościowy polegający na wyłączaniu oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych. Dzięki temu rozwiązaniu budżet miasta zaoszczędzi dodatkowe środki finansowe. Powodem tych decyzji jest koronawirus i zawiłości finansowe z nim związane.

W związku z trudnym i nadal nieprzewidywalnym stanem finansów miasta spowodowanym epidemią koronawirusa, przykładem innych polskich miast, w celu ograniczenia wydatków ponoszonych za energię elektryczną podjęliśmy decyzję o ograniczeniu czasu oświetlania ulic, na których ruch w porze nocnej jest znikomy – informuje burmistrz Janusz Rosłan.

Kilka lat temu część oświetlenia ulicznego została już wyłączona. W godzinach nocnych było ciemno na ulicach i obiektach: Armii Krajowej, Andersa, Południowej, Lazurowej, Błękitnej, Tęczowej, Sobieskiego, Leśmiana, Norwida, Reja, Rataja, Witosa, Matejki na odc. od Leśmiana do Reja, park Nowakowskiego, Jagiełły, Chrobrego, Mieszka I, Łokietka, Kazimierza Wielkiego, Zielonej na odc. od Królowej Jadwigi do ronda na al. Jana Pawła II, Puszcza Solska, Miodowej, Targowisku “Mój Rynek” wraz z ciągiem pieszym od rzeki Białej Łady do al. Jana Pawła II, Konopnickiej, Wiejska na odcinku od Konopnickiej do Boh. Monte Cassino, Komorowskiego na odcinku od Konopnickiej do Batalionów Chłopskich, Bartoszewskiego na odcinku od Bohaterów Monte Cassino do Konopnickiej, Piłsudskiego na odcinku al. 400-lecia do końca ulicy.

Na przełomie maja i czerwca wyłączono kolejne obwody. Było to oświetlenie przy ulicach: Gesinga, Godebskiego, Kusocińskiego, Walasiewiczówny, Konopackiej,  Marusarza, Kr. Jadwigi, Kr. Bony, Dąbrówki, Motorowej, ciągu pieszym od Bagiennej do rzeki Biała Łada, ciągu pieszym od Knappa do rzeki Białej Łady, Grota Roweckiego i Rychtera Żegoty.

- Reklama -

Na tym nie koniec. – Obecnie trwają uzgodnienia z Rejonem Energetycznym w Zamościu ws. wyłączania kolejnych urządzeń oświetleniowych, które pozostają własnością PGE Dystrybucja S.A. – dodaje burmistrz. 

Do nocnego wyłączania wytypowano następujące ulice: Makuszyńskiego, Zapolskiej, Sokołowskiego, Baczyńskiego, Borowskiego, Zieloną na odc. od Wioski Dziecięcej do ronda na al. Jana Pawła II, Nowakowskiego – obwód za rzeką od strony ul. Krzeszowskiej, Torową, Szwajcarską, Żelezika, Dr. Straceń, Sitarską II, Myśliwską, Harcerską, Zwierzyniecką, Wrzosową, Jodłową, Sosnową, Modrzewiową, Chłodną, Sportową, Rutkiewicz, Kalinową, Gorajskiego, Ładną, Jasną, Herbową, Borelowskiego, Orzeszkowej, Cieszkowskiego, Wiklinową, Brzozową, Kochanowskiego na odc. od Długiej do Poniatowskiego, Marii Magdaleny, Prusa na odc. od Bartoszewskiego do Wiejskiej, Chopina, Mickiewicza i Żołnierzy WP na odc. od Prusa do Boh. Monte Cassino oraz Targową wraz z Lubelską na odcinku od ul. Targowej do mostu na rzece Biała Łada.

Urządzenia te zostaną wyłączone w możliwie najkrótszym czasie, tj. po zakończeniu prowadzonych obecnie przez PGE czynności sprawdzających – informuje burmistrz Janusz Rosłan.

Przerwa nocna trwa od godz. 24 do godz. 5 rano.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Czytelnik mówi

    A na nową kostkę i przeróbkę centrum kasa jest. Tylko na rzeczy pilne i potrzebne nie ma.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.