- Reklama -

- Reklama -

Lasy prywatne pod obserwacją ministra

- Reklama -

Ministerstwo Środowiska informuje, że we wszystkich lasach na terenie naszego kraju, w latach 2016-2020, będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów. Program monitoringu lasów stanowi element systemu Państwowego Monitoringu Środowiska.

Zebrane wyniki posłużą do oceny stanu zdrowotnego lasów Polski, zarówno tych państwowych jak i prywatnych. Specjaliści chcą sprawdzić, jak lasy reagują na zmieniające się warunki środowiska. 

urząd MArszałkowski projekt

Prace terenowe odbywać się będą corocznie na stałych powierzchniach obserwacyjnych rozmieszczonych w sieci 8 x 8 km, które są częścią gęstszej sieci wielkoobszarowej inwentaryzacji stanu lasu. Pomiary i obserwacje wykonywane będą zgodnie z instrukcją opracowaną przez Instytut Badawczy Leśnictwa i zaakceptowaną przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Ministerstwo Środowiska.

Prace terenowe będą wykonywane przez pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa lub przez osoby upoważnione przez Instytut w okresie od 1 czerwca do 30 września w latach 2016-2020.

Ministerstwo zwróciło się z prośbą do wszystkich służb oraz właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, aby umożliwić badaczom wstęp na teren tych lasów i dokonania obserwacji i pomiarów na stałych powierzchniach obserwacyjnych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.