- Reklama -

- Reklama -

Laptopy dla uczniów

Gmina Potok Górny w ramach projektu „Zdalna szkoła” otrzymała 60 tys. złotych na zakup laptopów. O pieniądze z tego samego projektu postarały się władze samorządowe gminy Biszcza. W tym przypadku była to jednak kwota o 15 tys. zł mniejsza. Zakupiono za nią 10 urządzeń.

- Reklama -

Potok Górny

15 maja zostały przekazane laptopy dla uczniów każdej ze szkół z terenu gminy Potok Górny. Jest to sprzęt, który ma ułatwić uczniom naukę na odległość.

Wprowadzenie stanu epidemii wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć lekcyjnych. Uczniowie nie zasiadają dziś do szkolnych ławek, tylko uczą się przed komputerami. Niestety, nie wszyscy posiadają sprzęt, który to umożliwia. Ten projekt ma za zadanie pomóc najbardziej potrzebującym uczniom z terenu gminy Potok Górny.

– W ramach projektu zostało zakupionych 25 laptopów marki Asus za łączną kwotę 60 tys. zł. Jednak ta ilość była niewystarczająca. Z tego powodu w najbliższym czasie gmina otrzyma kolejne środki finansowe w wysokości 55 tys. zł i będzie mogła zrealizować następny zakup laptopów, które będą rozdysponowane wśród uczniów szkół z terenu gminy – informuje Stanisław Dyjak, wójt Potoka Górnego.

Aby otrzymać tego typu urządzenie należy zgłosić się do odpowiedniej osoby oraz poinformować, że jest ono niezbędne w nauce dziecka. W przypadku gminy Potok Górny są to dyrektorzy poszczególnych szkół. Z powodu pandemii koronawirusa najlepiej skontaktować się z sekretariatem danej szkoły telefonicznie.

- Reklama -

Gmina Biszcza

Również gmina Biszcza postanowiła ułatwić dostęp do nauki zdalnej, jednak w tym przypadku postawiono na urządzenia dla nauczycieli. Za kwotę 45 tys. zł zostało zakupionych 10 laptopów, które 5 maja zostały przekazane na rzecz trzech szkół z terenu gminy. 100% kwoty zostało pozyskane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

– W najbliższym czasie złożymy kolejny wniosek o pozyskanie środków finansowych w wysokości 55 tys. zł na zakup kolejnych urządzeń – informuje Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza. – Mamy w planach wprowadzić w szkołach w gminie Biszcza dziennik elektroniczny, dlatego chcemy wyposażyć nauczycieli w urządzenia, które mają im ułatwić zdalną pracę, a po pandemii zakupione urządzenia będą doposażać pracownie dydaktyczne w szkołach – dodaje.

Wójt Zbigniew Pyczko wraz z dyrektorami szkół oszacował zapotrzebowanie w poszczególnych placówkach na sprzęt do pracy zdalnej. Podjęto odpowiednie działania mające na celu zrealizować i zaspokoić potrzeby zgłaszane przez dyrektorów szkół. Sprzęt posłuży nauczycielom prowadzącym zdalne lekcje, a po zakończeniu stanu epidemii pozostanie na wyposażeniu danej placówki oświatowej.

Projekt „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Red.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Marysia mówi

    A mnie wiesc gminna przyniosła, ze te laptopy to dopiero poczatek działanw tej słynnej gminie Potok górny gdzie działa równie słynny i znany wójt. Tak tak to dopiero poczatek. kolejnym pomyslem którym ma zabłysnac wójt jest budowa sieci swiatłowodowej. Tak własnie by każdy mieszkaniec miał dostep do internetu. I, ze ma byc to juz niedługo. Ciekawe kiedy i ciekawe czy to prawda jest. To wspaniała wiesc dla mieszkanców i ich dzieci. A teraz jeszcze w zwiazku z koronawirusem tym bardziej gdyz nie wiadomo co bedzie i jak bedzie. Cieszymy sie z pomysłu wójkta i cezekamy.

  2. obywatel mówi

    w gminie Potok składali wnioski o laptopy sami ,,biedacy” czyli osoby siedzące non stop za granicą, mające dobrze płatną pracę bądź tacy, gdzie obydwoje małżonkowie pracują nie wspominając jeszcze o rentach mieszkających z nimi dziadkach. A tacy co są na serio w potrzebie? no wiecie. Chyba myślą że to za darmo więc co im tam…żałosne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.