- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Laminowanie blond włosów potrzebne wskazówki

Masz problem z puszącymi się włosami? Laminowanie blond włosów jest prostą metodą na wzmocnienie i wygładzenie włosów. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o tym, jak w zaciszu domowym laminować blond włosy.

- Reklama -

Laminowanie blond włosów – korzyści i zagrożenia

Tutaj przeczytasz wszystko o laminacji włosów: https://estetico.pl/laminowanie-wlosow

Włosy rozjaśniane potrzebują szczególnej pielęgnacji, dlatego warto ostrożnie stosować na tego typu włosach laminowanie. Zanim przejdziemy do korzyści i wystąpienia możliwych niepożądanych efektów, wyjaśnijmy, czym tak właściwie jest proces laminacji włosów.

Laminacja włosów polega na nałożeniu na włosy źródła protein wielkocząsteczkowych w postaci żelatyny.

Włosy wysokoporowate narażone są na wystąpienie tzw. przeproteinowania, które wiąże się z nałożeniem na włosy zbyt dużej ilości protein. Właśnie dlatego warto najpierw zbadać stan włosa, a dopiero później zastosować domowy zabieg laminacji włosów.

Korzyści z laminowania blond włosów

Więcej o blond włosach: https://estetico.pl/blond-wlosy

Laminowanie stosuje się w celu:

 • nadania włosom blasku,
 • wygładzenia włosów bez użycia silikonów,
 • sprawienia, że włosy są sypkie, przyjemne w dotyku,
 • uchronienia włosów przed potencjalnymi szkodliwymi czynnikami z zewnątrz.

Kto nie powinien laminować włosów?

Osoby z bardzo przesuszonymi włosami, zniszczonymi, puszącymi się powinny zrezygnować z laminacji włosów. W przypadku takich włosów lepiej najpierw zastosować porządne nawilżanie np. poprzez olejowanie, a dopiero po jakimś czasie zdecydować się na laminację włosów.

Laminowanie blond włosów krok po kroku

Laminowanie włosów jest dosyć proste. Żeby osiągnąć pożądane efekty, wystarczy zastosować się do poniższej instrukcji.

Włosy można laminować czystą żelatyną lub galaretką, która zawiera żelatynę w składzie. Galaretka w odróżnieniu od samej żelatyny zawiera zarówno proteiny (żelatynę), jak i humektanty (cukier) https://estetico.pl/humektanty, dlatego może lepiej sprawdzić się do laminowania blond włosów. Posiadaczki blond włosów powinny w przypadku galaretki zwracać szczególną uwagę na jej kolor. Niektóre kolory galaretek mogą sprawiać, że na włosach pojawią się refleksy. Galaretka zielona może spowodować powstanie zielonych refleksów, a czerwona czerwonych, dlatego lepiej na to uważać, jeśli nie planuje się zabiegu koloryzacji na włosach. Włosy o odcieniu takim jak zimny blond lub jasny blond lepiej laminować galaretką krystaliczną, która nie posiada barwników.

- Reklama -

Przepis na laminowanie włosów żelatyną lub galaretką

 1. 1 opakowanie żelatyny lub galaretki,
 2. odżywka (najlepiej emolientowa lub humektantowo-emolientowa),
 3. przegotowana ciepła woda,
 4. miska,
 5. delikatny szampon oczyszczający,
 6. turban lub czepek na głowę.

Sposób wykonania laminowania:

 1. Do miski wsypać 1 łyżkę żelatyny lub galaretki. Zalać ją 1 łyżką przegotowanej wody, a następnie wymieszać aż proszek się rozpuści (warto mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia się żelatyny lub galaretki, żeby nie powstały grudki).
 2. Kiedy jest już gotowy pierwszy etap, dodać do uzyskanej masy 1 łyżkę odżywki. W przypadku włosów rozjaśnianych, najlepiej sprawdzają się odżywki emolientowe, które dociążają włos i wygładzają. Umieścić miskę w kąpieli wodnej, żeby zapobiec powstawaniu grudek.

Nakładanie maski DIY na włosy

Zanim nałożysz maskę na włosy, umyj je dokładnie szamponem oczyszczającym. Najlepiej sprawdzi się do tego szampon z anionowymi surfaktantami.

Delikatnie osusz włosy z nadmiaru wody i nałóż na wilgotne pasma maskę z żelatyną lub galaretką. Pamiętaj, żeby nie nakładać maski na skórę głowy!

Po nałożeniu maski, zawiń włosy w turban lub czepek, żeby utrzymać je jak najdłużej w cieple. Sprawia to, że maska działa lepiej.

Trzymaj maskę na włosach przez 30-40 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz wodą maskę i wysusz włosy na szczotce.

Laminowanie blond włosów – podsumowanie

Laminowanie włosów pozwala uzyskać efekt wygładzonych włosów w szybkim tempie. Optymalny odstęp między laminowaniem włosów wynosi dwa tygodnie. Można włosy laminować zarówno samą żelatyną, jak i galaretką. Galaretka krystaliczna sprawdzi się w przypadku włosów koloryzowanych z efektem ombre lub sombre.

Trzeba pamiętać, że każdy włos jest inny i warto przetestować tę metodę na własnych włosach.

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.