- Reklama -

- Reklama -

Lakiery Semilac – Jak zrobić hybrydę i przedłużyć jej trwałość?

Manicure hybrydowy to prawdziwy hit ostatnich lat. Stylizacja paznokci w ten sposób to szybki i przede wszystkim trwały sposób na piękne paznokcie. Lakiery hybrydowe Semilac pozwalają stworzyć wymarzone stylizacje w domowym zaciszu. Podpowiadamy, jak zrobić hybrydę idealną i o co zadbać, by stylizacja przez długi czas wyglądała idealnie.

- Reklama -

Manicure z marką Semilac – Jak zrobić hybrydę?

Manicure hybrydowy jest bardzo trwały i zachwyca kolorem i blaskiem przez nawet 3 tygodnie. Ten sposób sprawdzi się m.in. u kobiet, które wolą krótkie i delikatne paznokcie oraz u tych, które stawiają na długie paznokcie i bardzo wyraziste kolory. Możliwości jest wiele. Marka Semilac zadbała o to, by nie spędzać długich godzin w salonie kosmetycznym. Organizacja babskiego wieczoru w domowym zaciszu jest idealną okazją do zabawy formami i kolorami. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by stworzone paznokcie wyglądały jak prosto z profesjonalnego salonu.

Krok 1 – przygotuj płytkę paznokcia

Użyj pilnika, by nadać paznokciom określony kształt. Na początku należy zmatowić płytkę blokiem polerskim, a resztki w postaci pyłu należy usunąć miękką szczoteczką. Odtłuść płytkę z wykorzystaniem waciku nasączonego cleanerem, a w razie potrzeby nałóż primer. Na koniec odczekaj aż odparuje primer.

Krok 2 – zaaplikuj bazę

Na całość płytki nałóż cienką warstwę bazy i dokładnie zabezpiecz wolny brzeg paznokcia. Następnie utwardź ją w lampie. Pamiętaj, że czas utwardzania zależy od rodzaju bazy i lampy.

Krok 3 – nałóż ulubiony lakier

Kolejnym krokiem jest nałożenie cienkiej warstwy wybranego lakieru Semilac. Nałóż kolor i utwardź w lampie. Następnie zaaplikuj kolejną warstwę, która jeszcze bardziej ukaże głębię koloru.

- Reklama -

Krok 4 – nałóż top i zakończ stylizację

Ostatnim etapem jest nałożenie topu na utwardzoną warstwę lakieru hybrydowego. Pamiętaj, by nie zapomnieć o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Następnie utwardź całość w lampie. Warstwę dyspersyjną należy usunąć wacikiem bezpyłowym, który jest nasączony cleanerem. Na koniec stylizacji użyj oliwki do skórek i kremu do rąk.

Szukasz innych informacji na temat produktów marki Semilac? Sprawdź: https://freshmate.pl/semilac-produkty-i-akcesoria-do-stylizacji-paznokci/

Jak przedłużyć trwałość hybrydy?

Pomimo tego że manicure hybrydowy to gwarancja trwałości na długi czas, to istnieją sytuacje, gdy stylizacja nie wytrzymuje dostatecznie długo. Okazuje się, że wystarczy wdrożyć w życie kilka działań, by wydłużyć trwałość paznokci.

Dobrze wykonana hybryda powinna „trzymać się” przez nawet 3 tygodnie. Czasem jednak po kilku dniach można zauważyć odpryski i schodzenie lakieru większymi płatami. Jest to spowodowane nieodpowiednim przygotowaniem płytki paznokcia. To jeden z najczęstszych błędów podczas tworzenia manicure hybrydowego w domu. By uniknąć tych problemów należy jeszcze przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru dokładnie usunąć pozostałości po wcześniejszej stylizacji. Należy odsunąć skóry i odtłuścić paznokcie. Można to zrobić z pomocą dedykowanych preparatów od Semilac. Po tym zabiegu można nałożyć primer, który odpowiada za zwiększenie przyczepności lakieru. Do najważniejszych błędów mających wpływ na trwałość stylizacji zaliczamy:

  • Brak prawidłowej techniki wykonania manicure i zły stan płytki paznokcia.

  • Źle oszacowany czas utwardzania płytki – trzymanie zbyt krótko może sprawić, że lakier nie utwardzi się prawidłowo i będzie podany na odpadanie lub zarysowania. Natomiast zbyt długi czas może wpłynąć negatywnie na kondycję naszej skóry.

  • Zbyt „grubo” nakładane warstwy lakieru – im cieńsza tym efekt bardziej zadowalający.

Marka Semilac to jeden z liderów na rynku kosmetyków i akcesoriów do stylizacji paznokci. W ofercie znaleźć można idealne zestawy na początkujących „domowych stylistek”. W jednym miejscu znaleźć można wszystko co potrzebne. W skład przykładowego zestawu wchodzi m.in lampa UV/LED, baza, top, lakiery, waciki, aceton, cleaner i minipolerka. Baw się kolorami i twórz wymarzone stylizacje bez wychodzenia z domu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.