- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Łąka w centrum Biłgoraja

Natura potrafi nas zaskoczyć w każdym miejscu. W ostatnim czasie w centrum miasta Biłgoraja uwagę przyciągnęła łąka, na której zakwitły różnego rodzaju kwiaty, które cieszą oko mieszkańców i nie tylko.

- Reklama -

Przy rondzie u zbiegu ulic: Tarnogrodzka, Motorowa i aleja Jana Pawła powstała pierwsza w Biłgoraju łąka kwietna. To ok. 300 m² niekoszonej zieleni, który ma nie tylko cieszyć oczy mieszkańców, ale przede wszystkim być domem dla pszczół, biedronek, motyli, murarek i innych zapylaczy.

„Największą zaletą łąk kwietnych jest zwiększanie różnorodności biologicznej, redukcja CO2 i ochrona gleby przed erozją. Na biłgorajskiej łące posadzona jest m.in. macierzanka, gipsówka, goździk, żmijowiec, jeżówka, dziurawiec, smagliczka nadmorska, maczek kalifornijski i len czerwony” – czytamy na stronie Urzędu Miasta Biłgoraja.

- Reklama -

Obecnie w aglomeracjach miejskich zaczyna brakować terenów zielonych, gdyż miasta cały czas dążą do rozwoju i powiększania. Jednak osoby zamieszkujące miasta tęsknią za zielenią. Należy pamiętać o tym, że przyroda jest piękna sama w sobie i nie trzeba jej udoskonalać, a tym bardziej niszczyć.

Łąka zyskała popularność, ponieważ przypomina o naturalnym pięknie świata i terenach, które nas kiedyś otaczały.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Hxhc mówi

    To władze miasta mogły pomyśleć i zamiast robić za kilka milionów płytę z granitu na placu wolności mogli zrobić trawnik 🤷 czy to było na tyle ustawione że musiał być marmur?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.