Łada – Unia Białopole 0:3 (0:1)

W drugim ligowym spotkaniu podopieczni Marcina Mury przegrali z Unią Białopole 0:3.

Mimo wysokiej porażki w wyjazdowym starciu z Kryształem Werbkowice nastroje w biało-niebieskim obozie przed tym pojedynkiem były bojowe. Wszystko przez powrót do składu doświadczonego Dariusza Kulińskiego i obecność w szerokiej kadrze meczowej Arkadiusza Czoka. Pierwsze minuty w słoneczne środowe popołudnie na stadionie w Biłgoraju to wzajemne badanie się obydwu drużyn, chociaż to goście starali się dłużej utrzymywać przy piłce. Niestety, już w 17. minucie padła pierwsza bramka dla rywali, a strzelił ją Paweł Mazur. Nasza młodzież szybko chciała doprowadzić do wyrównania, ale z żadna z tworzonych akcji nie zagroziła bramce Łukasza Kozłowskiego. W międzyczasie szkoleniowcy obydwu ekip dokonali trzech zmian, a wynik do końca pierwszej odsłony nie uległ już zmianie.

Po przerwie obraz gry znacząco nie uległ zmianie. Ambitnie grająca drużyna Łady starała się strzelić bramkę, ale defensywa przyjezdnych nie dała się zaskoczyć. Na domiar złego w 67. minucie sędzia podyktował rzut karny. Była to już trzecia jedenastka w drugim meczu podyktowana przeciwko biało-niebieskim. Do piłki podszedł Dawid Lewkowicz i Łukasz Szawara po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki. Kilka minut później ponownie tych dwóch zawodników stanęło naprzeciw siebie w sytuacji sam na sam, ale tym razem górą był popularny „Szawar”. W ostatnim kwadransie tempo meczu znacząco spadło, a goście zaskoczyli nas jeszcze raz za sprawą Pawła Mazura i ostatecznie spotkanie zakończyło się naszą porażką 0:3.

–To nie koniec ligowych zmagań w tym tygodniu. Kolejny mecz rozegramy już w najbliższą niedzielę. Na obiekcie w Rożdżałowie zmierzymy się z Kłosem Gmina Chełm – piszą administratorzy strony internetowej KS Łada. Aby zapisać się na wyjazd należy kliknąć TUTAJ i uzupełnić formularz zgłoszeniowy.

Łada Biłgoraj – Unia Białopole 0:3 (0:1)
Bramki: Paweł Mazur 17′, 87′, Dawid Lewkowicz 67′ (z rzutu karnego).
Skład: Łukasz Szawara – Dariusz Kuliński, Michał Myszak (69′ Dawid Czerw), Damian Kupiec, Bartosz Raduj – Kamil Hanas (26′ Filip Sawa), Denys Deriabin, Sebastian Safin (88′ Damian Zwolak), Jakub Kapuśniak (46′ Dominik Piętak) – Maksymilian Kubik (30′ Paweł Nawrocki), Mateusz Koguc.
Sędziował: Sylwester Wuczko
Widzów: 250

– Na pewno wyglądaliśmy lepiej niż podczas pierwszego spotkania. Były momenty, że nasza gra mogła się podobać i nie odbiegaliśmy sportowo od przeciwnika. Jednak popełniliśmy dwa proste błędy i w zasadzie było już po meczu. Brakuje nam doświadczonego zawodnika w środku pola, który rozegra, przytrzyma piłkę i będzie regulował tempo gry. Podjąłem się bardzo ciężkiej misji, ale perspektywicznej. Wierzę, że z każdym kolejnym treningiem będziemy stawali się lepszą drużyną – podsumował Marcin Mura, trener Łady.

Przyjeżdżając na mecz, mieliśmy świadomość, że Łada ma swoje kłopoty. Dlatego też od pierwszego gwizdka chcieliśmy mocniej zaatakować, aby wywrzeć presję na tych młodych chłopakach. Udało nam się strzelić bramkę i ułatwiło nam to boiskowe poczynania, chociaż mam sporo uwag do moich zawodników, gdyż po zmianie stron gospodarze nas przycisnęli i mieliśmy swoje problemy. Na szczęście, udało nam się podwyższyć rezultat i dopisujemy do swojego konta pierwszy komplet punktów. Ostrożnie spoglądamy w kierunku następnych spotkań, a co do Łady to myślę, że jest to fajna, młoda, ambitna drużyna, ale brakuje jej dwóch wartościowych zawodników, którzy swoimi umiejętnościami pomogliby w dalszej ligowej rywalizacji – skomentował Tomasz Hawryluk, trener Unii Białopole.