Łada lepsza od Lublinianki

Sporą niespodziankę sprawili piłkarze Łady 1945 Biłgoraj, którzy po serii dwóch porażek z rzędu pokonali 1:0 na wyjeździe Lubliniankę Lublin. Jedynego gola w całym spotkaniu strzelił Jurij Podo.

W niedzielę obie ekipy walczyły o pierwsze zwycięstwo w sezonie. Żadna drużyna do tego meczu nie zdobyła bramki w lidze.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W 68. minucie spotkania Łada wyszła na prowadzenie. Dośrodkowanie Krystiana Szostaka z rzutu wolnego celną główką na bramkę zamienił obrońca Jurij Podo. Gospodarze chcieli jak najszybciej odrobić straty, lecz nie mogli znaleźć sposobu na skoncentrowaną, agresywnie broniącą się drużynę Łady, która grała z kontrataku. Jeden z kontrataków mógł przynieść im drugą bramkę, lecz po woleju Przemysława Krzyszychy bramkarz Lublinianki instynktownie wybronił jego strzał. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie do końca spotkania i to Łada mogła się cieszyć ze zwycięstwa w tym meczu.

W kolejnym spotkaniu Łada zagra u siebie z wiceliderem Tomasovią Tomaszów Lubelski. Mecz odbędzie się w środę na stadionie OSiR w Biłgoraju o godzinie 17.00. Następnie w niedzielę 1 września zmierzy się z Unią Hrubieszów.

Lublinianka Lublin – Łada 1945 Biłgoraj 0:1 (0:0)

Bramka: Podo 68.

Łada: Szawara – Raduj, Kuliński, Mazurek, Podo, Krzyszycha (81 Szafraniec), Nawrocki, Szostak (90 Larwa), Paćkowski (55 Konopka), Koguc (46 Czok), Dorosz.