- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Lada dzień dostaniemy nowe drogi. Radość w Biszczy, Obszy i Potoku (foto)

Trwa remont drogi wojewódzkiej numer 863 na dwóch odcinkach w powiecie biłgorajskim. Już na początku listopada zakończą się roboty drogowe na odcinkach obejmujących gminy: Biszcza, Potok Górny i Obsza. - Przez lata drogi na Roztoczu były zaniedbane, stanowiąc znak rozpoznawczy regionu - mówi wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa. Co zyskają kierowcy i mieszkańcy?

- Reklama -

Prace obejmują m.in. podbudowę drogi, wymianę krawężników czy wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi. Koszt modernizacji obu odcinków to ponad 4 mln zł. Wartość remontu 27-kilometrowej trasy na drodze wojewódzkiej 863 to ponad 13 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa lubelskiego i środków krajowych.

– Od 2019 roku zmodernizowaliśmy już 27 kilometrów tej drogi, a dzięki trwającym obecnie pracom, już wkrótce do dyspozycji mieszkańców regionu oddane zostaną 4 km, na odcinku: Obsza-Zamch i Potok Górny – Dąbrówka – zapowiada Michał Mulawa.

- Reklama -

Droga 863 jest drogą strategiczną dla mieszkańców. Łączy Lubelszczyznę z Podkarpaciem. Dzięki  inwestycji poprawi się dostępność nie tylko dla mieszkańców, skorzystają także turyści i rolnicy. Roboty na odcinkach obejmujących gminy: Biszcza, Potok Górny i Obsza mają zakończyć się na początku listopada.

W przyszłym roku, modernizacja ponadregionalnej trasy ma być kontynuowana.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Mietek mówi

    Ta 2km w Zamchu i 2 km w Dabrówce No i sukces. Ta droga z biegnie nieco dalej az do Krzeszowa i jest w opłakanym stanie. łatanie jej niewiele daje bo tylko dołki zalepiaja a reszta i tak sie sypie. Poprawianie jej po kilometrze czy dwóch to moze za 20 30 lat cos bedzie w koncu. jak narazie to zgroza człowieka chwyta jak ta droga jedzie. jest niebezpieczna bo jak slisko to raz dwa mozna w rowie wyladowac i mandat dostac za nieostrozna jazda:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.