- Reklama -

- Reklama -

Łada Biłgoraj z szansami na podium. Dziś przyjeżdża Lublinianka

Łada 1945 Biłgoraj podejmuje dziś Lubliniankę Lublin. To niezwykle ważny mecz IV ligi piłkarskiej. Dlaczego? Bo trzecie miejsce jest na wyciągnięcie ręki, zwłaszcza, że wyprzedzająca Ładę - Stal Kraśnik, jedzie w tej kolejce do lidera, Lewartu Lubartów. Spotkanie Łady na stadionie przy ulicy Targowej rozpoczyna się o godzinie 16:00 : - Na zwycięstwo w Biłgoraju czekamy ponad czternaście lat! - komentuje Lublinianka.

- Reklama -

Lublinianka Lublin po raz ostatni wygrała w Biłgoraju w listopadzie 2009 roku . Po bramce Grzegorza Górala w pierwszej minucie meczu, zwyciężyła 1:0,  po raz ostatni ogrywając Ładę na jej terenie.
Sezon 2009/2010 był również ostatnim biało-niebieskich pod nazwą “Łada Biłgoraj”. Ze względu na problemy finansowe klub ogłosił upadłość, a na jego miejsce powołano Ładę 1945 Biłgoraj, kontynuującą tradycję poprzedniczki. Łada od tego czasu rozgrywa dopiero siódmy sezon na czwartoligowych boiskach, jednak przez dwa lata spotkania z Lublinianką były niemożliwe, bo zielono-biało-czerwoni grali o jeden szczebel rozgrywkowy wyżej. Jeżeli dodamy do tego niedokończony ze względu na pandemię COVID-19 sezon 2019/2020 (mecz wyjazdowy miał zostać rozegrany na wiosnę), pozostały nam zaledwie trzy spotkania, w których zanotowaliśmy jeden remis oraz dwie porażki:

 

– Podsumowując cały XXI wiek, graliśmy w Biłgoraju siedmiokrotnie. Nasz bilans to cztery porażki, dwa remisy, a także jedno, wspomniane wcześniej zwycięstwo. Historia spotkań z Ładą to jednak również pozytywne wspomnienia. Na pierwszy plan zdecydowanie wybija się początek sezonu 2017/2018. Wówczas na Wieniawie wygraliśmy 7:1, a na listę strzelców wpisali się między innymi Jakub Baran (grający w naszych barwach jesienią bieżącego sezonu) oraz Wiktor Bogusz, pełniący obecnie rolę asystenta trenera Marcina Zająca.Mamy nadzieję, iż sobotnie zawody będziemy mogli dopisać po stronie pozytywów, a co za tym idzie wreszcie zdobędziemy pechową dla nas w ostatnich latach twierdzę Biłgoraj – zapowiada przed dzisiejszym meczem Lublinianka Lublin.

 

 

 

urząd MArszałkowski projekt
Janowianka Janów Lubelski Górnik II Łęczna 18 maja, 16:00
Łada 1945 Biłgoraj Lublinianka Lublin 18 maja, 16:00
Grom Kąkolewnica Start Krasnystaw 18 maja, 17:30
Granit Bychawa Stal Poniatowa 18 maja, 13:00
Opolanin Opole Lubelskie Kryształ Werbkowice 18 maja, 16:00
Huragan Międzyrzec Podlaski KS Drzewce 18 maja, 12:00
Gryf Gmina Zamość Ogniwo Wierzbica 18 maja, 17:00
Motor II Lublin Tomasovia Tomaszów Lubelski 19 maja, 11:00
Lewart Lubartów Stal Kraśnik 19 maja, 17:00

 

info: 90minut.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.